U organizaciji Saveza sportova Grada Pule, ovog je tjedna u dvorani OŠ Veli Vrh završilo odbojkaško prvenstvo pulskih osnovnih škola za učenice. Na ovogodišnjem natjecanju sudjelovalo je osam osnovnih &scaron..."/>

Završeno odbojkaško prvenstvo pulskih Osnovnih škola

ODBOJKAŠICE OŠ "VELI VRH" NAJBOLJE U PULI
U organizaciji Saveza sportova Grada Pule, ovog je tjedna u dvorani OŠ Veli Vrh završilo odbojkaško prvenstvo pulskih osnovnih škola za učenice. Na ovogodišnjem natjecanju sudjelovalo je osam osnovnih škola: Veruda, Tone Peruška, Stoja, Kaštanjer, Vidikovac, Šijana, Centar i Veli Vrh. U reprizi prošlogodišnjeg finala, između Velog Vrha i Verude, najboljom se pokazala momčad domaćina. U vrlo napetoj utakmici, koja je obilovala lijepim kombinacijama i preokretima Veli Vrh je u konačnici svladao Verudu rezultatom 2:1 u setovima i time uzvratio za prošlogodišnji poraz u finalu. U prvome setu Veruda je bila samo blijedi odraz momčadi iz kvalifikacijskog djela te neuvjerljivom igrom nije uspijela ozbiljnije zaprijetiti domaćinu. U nastavku, učenice Verude, ujedno i braniteljice naslova, agresivnije su ušle u utakmicu i rezultatom 25:23 okončale drugi set u svoju korist. Pobjednik se tražio u trećem setu, kojeg su dominantnijom igrom i zaslužile učenice Velog Vrha. U redovima domaćina najviše su se istaknule Ivona Dorić i Leticija Rovis, dok su nositeljice igre u momčadi Verude bile Maja Pališka, Karla Fabris, Vanessa Gjevelekaj i Martina Petrić. Prije finalne utakmice prvenstva, odigrane su i utakmice polufinala te utakmica za treće mjesto. Među četiri najbolje momčadi ove godine su se plasirale Vidikovac, Kaštanjer te navedene ekipe Verude i Velog Vrha. Drugoplasirana momčad Verude do finala je došla pobjedom protiv Vidikovca 2:0 u setovima, a Velovršanke su finale izborile pobjedom protiv Kaštanjera također 2:0 u setovima. U utakmici za treće mjesto, Vidikovac je bio bolji od Kaštanjera. Prvi set završio je 25:17 u korist Vidikovca, a boljom igrom u drugome setu, koji je završio 16:25, Vidikovac je postavio konačni rezultat 2:0 u setovima. U ekipi Kaštanjera najviše se istaknula Emily Anđelković dok je najraspoloženijom u momčadi Vidikovca pokazala Sara Cvitanović.

Veli Vrh - Veruda 2:1 (25:16, 23:25, 15:9)

VELI VRH: Marina Banković, Marina Maras, Ana Ivankić, Ivana Volarević, Natali Volarević, Leticija Rovis, Nicole Šarić, Helena Vujčić, Ivona Dorić i voditelj momčadi prof. Bernard Rovis.

VERUDA: Martina Petrić, Karla Fabris, Tea Maras, Ana Antolović, Vanessa Gjevelekaj, Gabriela Gjevelekaj, Ivona Sladić, Vanesa Mihajlović, Maja Paliska, Bojana Rački, Lea Lenić, Nina Župčić i voditelj momčadi prof. Robert Dorić.