Za najbolju uljaru proglašena je Uljara Stancija San Antonio iz Vodnjana

Za najbolju uljaru proglašena je Uljara Stancija San Antonio iz Vodnjana-85761

''MASLINARSKA VEČER'' NA ZAGREBAČKOM VELESAJMU
Na ''Maslinarskoj večeri'' u GastroGlobusu na Zagrebačkom velesajmu objavljeni su rezultati ocjenjivanja 288 uzorka maslinovih ulja, a među dobitnicima ima i dosta istarskih maslinara.

Za ekstradjevičansko maslinovo ulje, podijeljeno je ukupno 134 zlatnih, 57 srebrnih i 25 brončanih medalja. Tako je u kategoriji ulja miješanih sorti pobjednik bio Ursaria d.o.o., Limski kanal, dok su drugo i treće mjesto među zlatnim medaljama osvojili Arula Marko (Buje) i Aurora Volarević (Mali Turini, Istra).

U kategoriji sortnih maslinovih ulja drugo mjesto pripalo je Stanciji St. Antonio d.o.o.(Vodnjan) za karbonacu, a pobjednik je postao Poldan Saša iz Velikog Mluna, također iz Istre, koji je postao i ''Šampion'' natjecanja, kao maslinar s najvećim brojem bodova.

Na festivalu su se ocjenjivale i najbolje uljare, kao i najbolje maslinarske udruge. Za najbolju uljaru proglašena je Uljara Stancija San Antonio iz Vodnjana, druga je bila Uljara Benegnu, a treće mjesto među uljarama osvojila je Uljara Torkop.

Među udrugama za najkvalitetnija ekstradjevičanska maslinova ulja prvo mjesto osvojila je udruga ''Zagrebački maslinarski institut'', druga je bila Udruga Agroturist Vodnjan, dok je trećeplasirana Udruga maslinarki Istre.