Vidikovac i Veli Vrh pokazali totalni nogomet

NOGOMETNO PRVENSTVO OSNOVNIH ŠKOLA GRADA PULE
U organizaciji Saveza sportova Grada Pule, na terenu O.Š Vidikovac odigrano je IV. kolo malonogometnog prvenstva za učenike 7. i 8. razreda.

Bila je to posljednja prilika za ekipu Giuseppine Martinuzzi  da se priključi ostalim ekipama  u borbi  za drugo mjesto  odnosno prolazak u drugi krug. Imajući u vidu činjenicu  da je momčad Verude istrčala oslabljena za dvoje prvotimaca, moglo se očekivat da će dečki iz Giuseppine imati veću inicijativu, međutim pokazalo se suprotno. Prvo je Aron Xhemili  (Veruda) pogodio za 1:0 ,a 2 minute nakon,uvijek raspoloženi Luka Spelić povisuje na 2:0.  Poslije primljenog drugog gola ,ekipa Giuseppine kreće ofenzivnije,sjajnu priliku propušta Rony Geromela  koji sječe napad Verude  i upućuje jak udarac koji prolazi uz samu vratnicu. U drugom poluvremenu  momčad Giuseppine Martinuzzi  ulazi hrabrije u nastavak ,što je i rezultiralo i boljom igrom,ali je obrana Verude u svakom trenutku bila na visini zadatka te svaku moguću opasnost sigurno rješavala. No, kada se Giuseppina u potpunosti otvorila prema naprijed ,Luka Špelić u 23 minuti utrostručuje prednost te postavlja svoju momčad na zasluženo prvo mjesto u skupini.

Ekipi Vidikovca i Velog Vrha samo je pobjeda bila bitna, jedino sva tri boda držali su ih u igri za prolazak u drugi krug .Nakon sudačkog zvižduka za početak utakmice,ekipa Vidikovca krenula je strelovito u napad nedopustivši  protivnicima da se organiziraju u fazi  obrane te  tako već u prvim akcijama  Dino Gorički (Vidikovac) hvata golmana na krivoj nozi i pogađa za 1:0 sa 20 metara udaljenosti. Nisu se stigli niti oporaviti od primljenog gola ,kada Marin  Belančić povisuje na 2:0.

U nastavku je golman Velog Vrha Dino Pršić dugim loptama tražio Elvisa Trešnjića kojeg je obrana Vidikovca dobro pokrivala sve do 9. minute kada smanjuje prednost na 2:1,da bi 2 minute kasnije Toni Burić izjednačio na 2:2. Na početku drugog djela Vidikovac priređuje novi šok za momčad Velog Vrha,tek što je ušao u igru Stefan Antanasaković dovodi svoju ekipu u novu prednost od 3:2. Veli Vrh u nastavku sve nervozniji , zbog čega je sudac u nekoliko navrata bio prisiljen upozorit igrače na poštivanje sudačkih odluka. Sve je to iskoristila momčad Vidikovca koja je preko Dine Goričkog pobjegla na 4:2 u 25.minuti. Pri kraju utakmice dečki  s Velog Vrha sve karte polažu na Elvisa Trešnjića,koji se uspijeva osloboditi  svojih čuvara te u 29.minuti smanjiti na 4: 3 ,međutim već je bilo prekrasno za preokret  jer je sudac već u sljedećem napadu označio kraj.