Uvjerljiv poraz Rudara u Labinu

Uvjerljiv poraz Rudara u Labinu-143774

RUDAR-HALUBJAN 0:4 (0:2)

Momčad labinskog Rudara je u  utakmici 17.kola prvenstva 3.NL NS Rijeka, odigranoj na Gradskom stadionu u Labinu, uvjerljivo izgubila od momčadi  Halubjana, rezultatom  4:0. Prvo poluvrijeme je po izrazitim prilikama bilo izjednačeno, ali su nogometaši  Halubjana iskoristili svoje, a naši dečki  nisu. Prvi su priliku na utakmici imali Kovari nakon što je Salihović primio loptu poluljevo, unutar šesnaest metara, vrlo dobro pucao, a Legac odlično obranio. Nakon toga 1:0 za goste. Suradnja Kovačevića i Paškvana po  lijevom boku, a onda Paškvan odličnom prizemnom loptom pronalazi natrčalog Pučića koji neometan sa 13-14 metara zabija za vodstvo gostiju. Nakon toga se Kovari  bude i prijete odličnom šansom Macana koji se gotovo sa centra sjurio  prema Legcu, ali je isti uz pomoć svog obrambenog igrača spriječio siguran pogodak. Nakon toga ponovno na drugoj strani prijeti Paškvan koji kao brzi vlak prolazi po našem lijevom boku, ali njegov udarac Blažina brani. Na 2:0 za goste povisuje Šarković u 32. minuti, nakon što mu je Witzer odlično “podvalio” loptu između linija Kovara. S tim rezultatom se odlazi na odmor. Na početku drugog poluvremena Macan ponovno ima izglednu priliku nakon centaršuta Salihovića, ali je Legac ponovno na mjestu. Kazna ubrzo stiže  kada Dedić pronalazi na “drugoj stativi” Jurkovića, a ovaj povećava rezultat na 3:0 i tako rješava pitanje pobjednika. Točku na “i” današnje utakmice u 62. minuti postavlja Witzer. Na kraju u potpunosti zaslužena pobjeda gostiju sa Viškova. Naredno kolo je na rasporedu u subotu, 30.03. kada Kovari gostuju u Novom Vinodolskom, a za protivnika imaju nogometaše NK Vinodol.  Utakmica započinje u 15:30 sati.

3. HNL – Zapad / Labin – Gradski stadion – Gledatelja 150

NK RUDAR Labin – NK HALUBJAN  0:4  (0:2)

Sudac: Marijan Krčalić ( Radmani ), Pomoćni suci: Amel Dizdarević (Radmani) i David Ružić (Kaštelir),

Strijelci: 0:1 Pučić 10’, 0:2 Šarković 32’, 0:3 Jurković 50’, 0:4 Weitzer 62’

Opomene: Salihović (Rudar)

NK RUDAR Labin: Blažina, Načinović A., Božičević, Golja , Macan, Martić, Juričić,  Bilić (od 53’ Halilčević), Karić (od 62’ Mohorović ) , Salihović, Stepčić (od 53’ Čenaj),

Trener: Franko Čupić

NK HALUBJAN: Legac, Hunčak, Ciglar,Franković ( od 69’Radošević ), Weitzer (od 75’ Kučinić), Pučić, Paškvan (od 46’ Dedić), Mikulica, Jurković (od 75’ Šarić) , Kovačević, Šarković (od 79’ Vuk)

Trener:  Marko Čop