Uspješan vikend za omladinsku pogon Rudara

Uspješan vikend za omladinsku pogon Rudara-144290

POBJEDE I REMI
Najprije su u toku tjedna ekipe U9 i U11 odigrale po naprijed svoje prvenstvene utakmice 17.kola, u Bujama gdje su u obje kategorije bile bolje od vršnjaka NK Buje rezultatom 4:2, odnosno 8:0. Trostruki strijelac za ekipu U9 bio je Roko Kiršić, a uz njega strijelac je bio i Marino Čikor.

U visokoj pobijedi U11 ekipe sudjelovali su kao strijelci, Toni Vidali s 3, Stefano Belušić 2, te Mate Brenčić, Toni Zustović i Mateo Fonović s po jednim golom. Vikend je započeo prvenstvenim utakmicama kategorija U13 i U15 koji su u sklopu 20. kola 1.NL NS Rijeka na Gradskom stadionu, ugostile nogometaše NK Pomorac 1921 iz Kostrene.

Utakmica ekipa U13 je bila riješena u prvom poluvremenu kada su naši dečki krenuli odlučno od prve minute, te  postigli 4 zgoditka, a  uz malo bolju realizaciju mogli su voditi i puno uvjerljivije. Drugo poluvrijeme uspjeli su postići još jedan za konačni rezultat 5:0, te su tako nastavili niz od pet pobjeda. Trostruki strijelac je bio Erik Orlić, dok su po jedan zgoditak postigli Višnjić i Švić. Za razliku od U13, ekipe U15 je podbacila, iako je bila ravnopravna s Kostrenjanima u prvom poluvremenu, drugo poluvrijeme nije bila na istom nivou pa je izgubila visokim rezultatom 6:1. Jedini strijelac za našu ekipu bio je Leon Kiršić.

Odmah nakon U13 i U15 na Gradskom stadionu u Labinu svoje nogometne vještine su odmjerile ekipe U12 i U14 s nogometašima Banjola. Obje utakmice su bile neizvjesne, izjednačene u igri, a tako su i završile, identičnim rezultatima 2:2. Strijelci za ekipu U12 bili su Leon Živolić i Mateo Fonović, a za U14 je dvostruki strijelac bio Dalen Kurpejović.

Nedjeljno jutro započelo je utakmicama na Gradskom stadionu u Labinu gdje je ekipa U11 B odmjerile vještine s nogometašima Potpićan Učka 72. Gledali smo vrlo zanimljivu utakmicu u kojoj su naši dečki i u ovoj utakmici, pokazali napredak u igri, te iako mlađi po godištu, osvojili bod. U krajnjem rezultatu 1:1 , jedini strijelac je bio Roko Zahtila. Starija kategorija U11B nije uspjela ponoviti igru ni rezultat mlađih, ali je tokom cijele utakmice bila ravnopravan protivnik starijim dječacima NK Potpićan Učka 72 kojima treba čestitati na zalaganju i prikazanoj igri u obje kategorije.

Nakon mlađih kategorija U9 i U11, nastupile su i starija godišta navedenih kategorija koje su svoje nogometne vještine odmjerile s nogometašima Umaga. U obje konkurencije Kovarići su bili bolji od Umažana, rezultatom 3:0, odnosno 1:0. Strijelci za ekipu U9 u pobjedi 3:0 bili su Gabriel Cuculić, Rian Dobrić, te Diego Grudić, dok je jedini strijelac na utakmici za U11 bio Stefan Belušić. Nakon dva odigrana kruga prvenstva 1. NL NS Rijeka, kadeti i juniori su u Opatiji započeli i posljednji, treći krug prvenstva protiv istoimenog domaćina. Gledali smo vrlo dobre i zanimljive utakmice u obje konkurencije u kojima je naša kadetska ekipa, odličnim pristupom i igrom pobijedila rezultatom 1:0, a jedini strijelac je bio Nicolas Golja. Bila je to četvrta pobjeda kadeta u nizu. Juniorska utakmica nije bila ništa manje, rekli bi dramatična. Inače su juniori Opatije uvjerljivo prvi u prvenstvu, ali su dečki ponovno pokazali da su vrlo dobra, kvalitetna ekipa i prava klapa. Utakmica je bila napadačka sa obje strane pa time i vrlo zanimljiva, a naši dečki su nakon minusa od jednog gola uspjeli anulirati rezultatski deficit preko Adina Halilčevića koji je pri kraju utakmice imao priliku i u potpunosti preokrenuti rezultat, ali nije bio precizan.