UHIĆENO SEDAM OSOBA ZBOG PREPRODAJE KOKAINA I HEROINA
U PU Istarskoj danas je prezentiran završetak aktivnosti operativne akcije kodnog naziva Dvorci čija je osnova bila sprječavanje kaznenih djela i otkrivanje zlouporabe opojnih droga. Akciju je prezentirao Mile Orešković, voditelj Odsjeka kriminaliteta droga. Nakon višemjesečnih provedenih izvida u sklopu operativne akcije Dvorci, u različitim vremenskim intervalima, zaplijenjeno je ukupno 1.620 grama kokaina, 97 grama heroina i 800 grama smjese za miješanje, manitol. Zaplijenjeno je i više predmeta za pripremanje droge, miksanje, vage i PVC vrećice. Nađeno je i četiri pištolja za koje osobe nisu imale ovlaštenja te više streljiva, novac, zlatni nakit, mobitele i sim kartice.
Ukupno je uhićeno sedam osoba, a materijalni dokazi upućuju da su se bavili prodajom kokaina i heroina.
Uhićeni su B.Č. (1977), J.N (1984) iz Pule, D.G. (1963) iz Zagreba, I.P. (1984) iz Manjadvorci, M.L. (1988) iz Manjadvorci, L.B. (1987) iz Prodola i D.M. (1976) iz Zagreba.
U sklopu akcije pretraženo je 12 automobila, sedam kuća i 16 stanova. Kriminalističko istraživanje provedeno je nad 19 osoba pod sumnjom na dobavu i distribuciju droge. Akcija je provedena u suradnji s PU Primorsko-goranskom i PU Zagrebačkom, a u koordinaciji s Odjelom kriminaliteta droga MUP-a iz Zagreba. Akcija je začeta, osmišljena i provedena zajedno sa Županijskim državnim odvjetništvom u Puli. Sva saznanja koristiti će se u daljnjem radu Odsjeka kriminaliteta droga.
Najveća je zapljena bila kod D.G. koji je uhićen 22. studenog 2009. godine na platou tunela Učka. Kod njega je pronađeno 1.342 grama kokaina. (E.O.)