Učenici OŠ Tone Peruška skupljali ambalažu i prikupili 220 eura za mladog tetraplegičara Marka

Učenici OŠ Tone Peruška skupljali ambalažu i prikupili 220 eura za mladog tetraplegičara Marka-156856

PODRŠKA MARKU
Poput prethodnih godina, učenici od 1. do 4. razreda produženog boravka OŠ Tone Peruška ponovno su se uključili u humanitarnu akciju, s ciljem da najmlađima približe važnost pomaganja onima kojima je to najpotrebnije. Ove godine odabrali su sudjelovanje u Virtualnoj humanitarnoj utrci “Markov prvi zagrljaj”.

Učenici su tijekom studenoga prikupljali ambalažu i donirali vlastita sredstva, pokazujući kako je dobro činiti dobro – ne samo u blagdansko vrijeme, već u svakoj prilici. Ukupno su prikupili 220 eura, koje su namijenili Marku, 25-godišnjem mladiću iz Zaprešića, tetraplegičaru kojemu su potrebne skupe operacije, postoperativne terapije i prilagođena invalidska kolica.

Lijepa humanitarna priča danas je zaokružena ispred pulske Arene, gdje su se učenici družili s predstavnicima Grada Pule te ravnateljem škole Kristijanom Cinkopanom. Uz zajedničko pjevanje Oliverove pjesme “Vjeruj u ljubav”, učenici i učiteljice podsjetili su na vrijednosti solidarnosti i zajedništva.

Virtualnu utrku “Markov prvi zagrljaj” organizirali su HUSS – Humanitarna Udruga Srce Stenjevca Zagreb, te Puljani Marin Giljanović i Vedran Sunić, a učenici OŠ Tone Peruška sudjelovali su s puno ljubavi, svakodnevno pješačeći Pulom nakon odrađenih školskih obaveza.

Učiteljice Ester Richter Kontošić, Alida Vareško, Natalija Mišković i Tena Konjević zahvalile su roditeljima na podršci te svima poželjele sretne blagdane.

Danas, 29. studenoga 2025., završava ovogodišnje izdanje virtualne humanitarne utrke, koja broji 200 prijavljenih sudionika i oko 2.000 prikupljenih eura. Organizatori poručuju kako su rezultati iznad očekivanja i zahvaljuju svima koji su pomogli.

“Hvala vam svima”, poručio je u ime organizatora Marin Giljanović.