U Rock galeriji Pula predstavljen foto album pulske rock scene

U Rock galeriji Pula predstavljen foto album pulske rock scene-155254

ROCK GALERIJA PULA

U Rock Galeriji Pula održano je predstavljanje foto-albuma posvećenog pulskoj rock sceni. Riječ je o dragocjenom dokumentu urbane Pule na više od 200 stranica, s preko 500 fotografija koje obuhvaćaju čak 70 bendova – od samih početaka stvaranja scene pa sve do današnjih dana.

Album su predstavili Nenad Marjanović – Dr. Fric i Diego Bosusco – Ptica, a velik broj okupljenih posjetitelja s oduševljenjem je listao bogato opremljeno izdanje. Publika je mogla iz prve ruke vidjeti i osjetiti duh jedne epohe, a interes je potvrdio koliko je rock baština Pule i dalje snažna i živa.

Autori su se posebno zahvalili obitelji pokojnog Roberta Kolđeraja koja je ustupila brojne, dosad nikada javno objavljene fotografije, kao i pokojnom Aleksu Bjažiću koji je sačuvao za povijest velik broj fotografija i dokumenata vezanih uz pulsku rock scenu.

Projekt je potpomogao Upravni odjel za kulturu i zavičajnost Istarske županije, čime je dodatno naglašena njegova važnost za očuvanje lokalne glazbene i kulturne memorije.

Album se može nabaviti u Rock Galeriji Pula te u odabranim knjižarama diljem Hrvatske.

(NMF)