U Art Houseu “Talisman” otvara se izložba unikatnih ogledala “Špegalj”

U Art Houseu “Talisman” otvara se izložba unikatnih ogledala “Špegalj”-161431

DANAS U 18 SATI 
Ljubitelji umjetnosti, antikviteta i vrhunske ručne izrade od 15. do 22. lipnja 2026. godine moći će u Art Houseu 'Talisman' razgledati izložbu 'Špegalj', autora Darka Višnjića, koja donosi jedinstvenu kolekciju ručno izrađenih ogledala inspiriranih ljepotom prošlih vremena.

Darko Višnjić godinama je posvećen restauraciji slika i starih okvira, istražujući njihove priče, detalje i umjetničku vrijednost. Upravo iz te strasti prema očuvanju baštine i ljubavi prema zanatu nastala su ogledala koja danas nose njegov prepoznatljiv autorski pečat. Svaki izloženi rad spoj je elegancije, precizne izrade i poštovanja prema tradiciji.

Ogledala su izrađena u baroknom i gotičkom stilu, a svaki je primjerak rezultat autorove bogate mašte, kreativnosti i umjetničke vizije. Iako inspirirana povijesnim razdobljima i starim majstorima, ogledala nisu replike postojećih radova, već originalna autorska djela u kojima Višnjić spaja tradicionalne elemente s vlastitim idejama, stvarajući jedinstvene predmete koji odišu karakterom i bezvremenskom ljepotom.

Izložba “Špegalj” slavi ljepotu ručnog rada te pokazuje kako svakodnevni predmeti mogu postati prava umjetnička djela kada su oblikovani strpljenjem, znanjem i pažnjom prema detalju. Posjetitelji će imati priliku upoznati autora i iz prve ruke doznati više o procesu nastanka njegovih unikatnih radova.

Svečano otvorenje izložbe održat će se u ponedjeljak, 15. lipnja 2026. godine u 18 sati, uz čašu šampanjca i ugodno druženje. Izložba će biti otvorena svakodnevno od 18 do 21 sat.

Organizator događanja je Art House “Talisman”, dok je suorganizatorica Rita Višnjić.

(REX)