Tereza: Evo me konačno u Puli !-VIDEO

INTERVJU: TEREZA KESOVIJA
Razgovarao: Damir Strugar
Prva dama zabavno-glazbene scene konačno nastupa u Puli. Koncert će se održati u petak 3.rujna na pulskom Kaštelu s početkom u 21 sat. Prigoda je to da ovoj velikoj umjetnici i vrhunskoj interpretatorici  postavimo nekoliko pitanja. Tereza je sa zadovoljstvom odgovorila na postavljena pitanja našeg novinara Damira Strugara.
DUGO VAS NIJE BILO U PULI, ZBOG ČEGA? SJEĆATE LI SE MOŽDA VAŠEG ZADNJEG NASTUPA U PULI?
Da, zaista me dugo nije bilo u Puli a zašto? to pitajte one koji su uvijek spremni nešto organizirati ako ne moraju platiti - dakle u dobrotvorne svrhe. Takvi ne razmišljaju da je naša profesija, uz veoma mali broj iznimaka i naš jedini izvor zarade od koje se očekuje pristojan život i mogućnost redovitog plaćanja svih režija koje u našim slučajevima nisu mala stavka. Žalosno je da mnogi od „slavnih“ menadžera uopće ne vode računa o želji publike da nekoga češće vidi i čuje u svojoj sredini i zato moja zahvala onima koji su u ovom mom slučaju časna iznimka. Moj posljednji nastup u Puli mislim da je bio dobrotvorni koncert posvećen uspomeni na preminulog kolegu Tonija Kljakovića na kojemu su nastupila mnoga poznata imena.
JESTE LI U MEĐUVREMENU NASTUPALI NEGDJE DRUGDJE U ISTRI?
I opet „zahvaljujući“  onima koje sam spomenula u prethodnom odgovoru, u Istri sam najrjeđe nastupala. Sjećam se nekih krasnih koncerata na ATP turniru u Umagu, pa onda u Poreču i to bi uglavnom bilo sve, zar nije tužno? kao da je Istra u nekoj drugoj državi ( tamo bi sigurno češće nastupala!!)
KAKVE SU TRENUTNO VAŠE GLAZBENE AKTIVNOSTI?
Moje glazbene aktivnosti su na sreću prilično brojne i veoma zahtjevne. Prije svega privodim kraju svoju Autobiografiju u kojoj govorim ne samo o najsretnijem razdoblju mog života – mom djetinjstvu – nego i o svojoj dugogodišnjoj karijeri u zemlji i inozemstvu. Uz koncert u Puli, kojemu se izuzetno radujem, u planu je i manji nastup u Portorožu uz klape – kao gost – a onda slijedi kratak posjet Parizu radi dogovora o snimanju i kao kruna na kraju mjeseca, točnije 23. rujna, veliki slavljenički koncert povodom pedesete godišnjice karijere u dvorani Lisinski u Zagrebu sa Simfonijskim orkestrom HTV-a koji će biti snimljen. Nakon toga, u listopadu drugi su planovi no o njima ćemo kad za to dođe vrijeme.
MNOGI DOMAĆI PA I STRANI UMJETNICI ODRŽALI SU KONCERTE U ARENI. IMATE LI MOŽDA I VI ŽELJU NASTUPITI U DREVNOM PULSKOM AMFITEATRU?
Teško je ne poželjeti nastupiti u drevnom pulskom amfiteatru ali je jednako tako teško a možda i još teže organizirati takav nastup, financijski je to moguće isključivo uz pomoć moćnih sponzora i snažnog marketinga. Inače, pametnije je suzdržati se od želje ako uz nju nemam i sve gore navedeno a priznajte, u sadašnjoj situaciji nije lako o tome niti razmišljati. Još nešto, ako to nije Arena i to ona pulska, onda više volim komornije prostore i koncertne dvorane, u njima se puno bolje osjećam.
I NA KRAJU, ŠTO SVI KOJI DOĐU NA VAŠ KONCERT NA KAŠTELU MOGU OČEKIVATI?
Mogu sa sigurnošću očekivati da će vidjeti i čuti Terezu koja nikoga ne ostavlja ravnodušnim i koja uvijek zasluži buran aplauz na kraju koncerta. Uostalom, u to ćete se uvjeriti ako 3. rujna dođete na Kaštel. Veselim se vašem dolasku.Lijepi pozdrav i vikend bez kiše, molim. Vaša Tereza.
  

Video vezan uz članak