Tenisači OET-a Državni sveučilišni prvaci Hrvatske

STOLNOTENISAČICE VICEPRVAKINJE, ODBOJKAŠICE NA PIJESKU BRONČANE
Na Državnom sveučilišnom prvenstvu Hrvatske održanom od 02. do 05. lipnja 2011. godine u Vinkovcima studenti Odjela za ekonomiju i turizam Sveučilišta u Puli osvojili su čak tri medalje – zlato u tenisu, srebro u stolnom tenisu i broncu u odbojci na pijesku!! Ovogodišnje prvenstvo okupilo je preko 500 studenata a natjecanja su se održala u sedam sportskih disciplina: tenis, stolni tenis, futsal, košarka, odbojka, rukomet i odbojka na pijesku. Pulski studenti natjecali su se pod kapom Sveučilišta u Puli iako su svi studenti zapravo sa Odjela za ekonomiju i turizam "Dr.Mijo Mirković“ u Puli. Od sportskih disciplina OET-ovci su nastupili u tenisu (muški), stolnom tenisu (žene), odbojci na pijesku (žene) i futsalu (muški). Nažalost zbog lošeg termina održavanja poluzavršnica u odbojci (muški i žene) i rukometu (muški) Pula nije nastupala u tim sportovima u kojima bi sigurno bila favorit za medalju.
Na natjecanju je nastupilo osam Hrvatskih sveučilišta a naši studenti braća Šetić (Filip i Emil) "pomeli“ su cijelu konkurenciju i postali Državni sveučilišni prvaci Hrv
U stolnom tenisu nastupalo je sedam hrvatskih sveučilišta a boje Pule branile su Ljiljana Janković, Dina Pervan i Marija Jadreško koje su osvojile srebrnu medalju.
Bez obzira na poraz u finalu od 3:2 pulske studentice pokazale su da ženski sveučilišni stolni tenis ima itekako svjetlu budućnost u Puli a drugim mjestom omogućen im je i nastup na Europskom sveučilišnom prvenstvu 2012. godine.
Po prvi puta studentice OET-a (Tea Vitasović, Marija Slavulj i Lena Radunić) nastupile su i na natjecanju u Odbojci na pijesku i odmah su osvojile medalju. Treći odlučujući set ponudio je pravu dramu jer su naše protivnice vodile s čak 11:7...ali Tea i Marija se nisu predavale i na kraju su slavile s 15:13 čime su osvojile prvu brončanu medalju za Pulu u konkurenciji odbojke na pijesku!
Za kraj treba se zahvaliti Pulskom sveučilišnom studentskom zboru i rukovodstvu OET-a na čelu sa Pročelnikom Valterom Boljunčićem koji su omogućili nastup naših studentskih sportskih ekipa na ovom prestižnom natjecanju. Isto tako treba pohvaliti i predstavnike OET-a u Studentskom zboru Vladimira Slipčevića i Massima Brajuhu te Predsjednika pulskog sveučilišnog sportskog saveza Ivana Mavrića koji su više nego izvrsno organizirali i koordinirali nastup naših sportaša u Vinkovcima.   (REX)