Sudjelovanje Istarskih vozača na XCO Croatia Cup Vodice

Sudjelovanje Istarskih vozača na XCO Croatia Cup Vodice-57801

NASTUPILO ŠEST KLUBOVA IZ ISTRE
U nedjelju se u Vodicama održala druga utrka hrvatskog MTB kupa koja se ujedno boduje i za međunarodni kalendar natjecanja UCI. Na samoj utrci sudjelovalo je preko 200 vozača iz nekoliko europskih država, a u raznim kategorijama nastupilo je i dvadesetak vozača iz raznih istarskih klubova. Kružna staza od pet kilometara koja je jedna od fizičkih težih u kalendaru kupa poznata je po kamenitoj podlozi koja stvara velike probleme vozačima radi bušenja, te uz dodatak jakog sunca otežava im vožnju i crpi svaki mogući atom snage.

Ove je godine staza bila posebno teška zbog zimskih kiša koje su isprale ono malo zemlje što je na njoj bilo, ali svi su vozači iz Istre zabilježili dobre nastupe i vratili se doma puni dojmova i po kojim peharom. Vozači iz Istre bili su prisutni u svim dobnim kategorijama, a najbrojniji nastupajući klub je bio KBBXS Adrenalina iz Pule, osim njih svoje predstavnike imali su i BK MTB Istra Pazin, BBK Grožnjan, BK Pula, Bk Novigrad i BK AXA.

Najmlađi sudionik iz Istre bio je Ivan Peruško (BK AXA) koji je nastupao u kategoriji U13 te zauzeo 8. mjesto, kod U15 odličan nastup imali su pazinski dvojac iz BK MTB Istra Pazin Noel Pilat i Nikita Losinsky koji su zauzeli 3. i 4. mjesto. U kategoriji kadeta je Karlo Brajković (BBK Grožnjan) zauzeo 2. mjesto, dok su Anthony Bilić (KBBXS Adrenalina) i Marko Zaharija (BK MTB Istra Pazin) bili 4. i 9.  Kod rekreativaca svoje je predstavnike je imao BK AXA i to Serđa Peruška (14.) i Antonia Okreta (27.), dok u kategoriji sport Dean Svitić (KBBXS Adrenalina) je završio na visokom 3. mjestu. Vozači su bili raspoređeni i u svim veteranskim kategorijama i to Ivan Kernjus (BK Novigrad) 11. mjesto u Veterane A, Relvis Glavis (BBK Grožnjan) 7. u Veteranima B, Denis Bukovac (BK Novigrad) 3. u Veteranima C i u najzrelijoj kategoriji Veterani D Ćiro Gomojić (BK MTB Istra Pazin) bio je 2.

U najjačim kategorijama elite boje Istre borili su Đani Šimčić (KBBXS Adrenalina) na 11. mjestu, Sandi Bažon (BBK Grožnjan) na 15., Marko Bertetić (BK MTB Istra Pazin) na 28. mjestu, dok je Nenad Ljubičić (KBBXS Adrenalina) nažalost morao odustati zbog bušenja na dalmatinskom kamenju. Kod elite žena podiji su zauzele blizanke iz KBBXS Adrenaline Gorana i Zorana Težak na 2. i 3. mjestu, a mlada Ania Žufić koja nastupa za BK Pula osvojila je 1. mjesto u kategoriji juniorki. Rex