Sjajnih pola sata, pa izlaskom Zvonka Pamića sve se okrenulo

Sjajnih pola sata, pa izlaskom Zvonka Pamića sve se okrenulo-53219

LOKOMOTIVA : ISTRA 1961 4:2
Istra 1961 je odigrala pola sata iz bajke i imala je nakon 20. minuta vodstvo od 2:0, nakon toga Pamić vadi sina Zvonka iz igre zbog povrede i to je zaustavilo Puljane. Do kraja poluvremena Rukavina je smanjio. U drugom dijelu Pamić prvo vadi Joa, pa Radonjića, a sve je bilo gotovo kad je kod 2:2 sudac Mihalj dosudio penal isključivši pritom Drevena, usudili bi se reći, olako dosuđen penal, ali još lakše pokazan crveni karton kojeg Dreven nije zaslužio. Nakon toga Istra 1961 propušta 3-4 šanse za 3:3, Rukavina se dvaput osramotio u šansama a la ''Sivonjić''za 4:2, Graf dvaput sjajno brani i dobiva jedan nes(p)retni gol.

Početak iz snova za Puljane, u 8. minuti nakon što su otupili napade Lokosa, Jo proima loptu na centru i briljantno asistira Radonjiću koji loptu odlično prima i rutinirano pogađa suprotni kut gola na oduševljenje pedesetak vjernih Demona. U 17. minuti stopostotna šansa za goste, ali je Graf s pet metara pucao preko gola. U 20. minuti Jo je izborio slobodan udarac na dvadesetak metara od gola Lokomotive, loptu je uzeo Zvonko Pamić i eurogolom dovodi Istru 1961 u vodstvo od 0:2. U 22. minuti sjajan prodor Špehara, nanizao je tri igrača domaćih, ali je slabije ubacio, da bi Pavlović do kraja uprskao još jednu dobru priliku Puljana. U 33. minuti izlazi Zvonko Pamić, a ulazi Vukman. Puljani su se polako počeli povlačiti i domaćini su to iskoristili nakon prvog udarca na gol Istre 1961, Bručić je prošao na desnoj strani, ubacuje Anti Rukavini a ovaj dobrim udarcem vraća Lokose u igru.

Krenulo je loše za zeleno-žute, prodro Muse na lijevoj strani, ubacuje u sredinu šesnaesterca gdje je sam, između tri igrača Istre 1961, Tin Doležal kojem nije bilo teško postići gol za izjednačenje. U 57. minuti dobra šansa za Istrane nakon prodora Heistera, ali na njegov ubačaj kasni zamalo Špehar, već par minuta kasnije dobra šansa za Musu, ali Dreven spašava totalni preokret. Interesantno je da je trener Igor Pamić već do 67' minute izvukao iz igra sve svoje vedete, Pamića, Joa i Radonjića, kao da je već započeo pripreme za Ćiru i Zadar. U 69. minuti katastrofa za Puljane, Mišić izbija sam pred Drevena, zakucava se u Drevena, a Mihalj svira penal i isključuje golmana Istre 1961. Udarac s bijele točka izvodi Šovšić i nemoćan je Graf koji je stao na gol jer više nije bilo izmjena. U 77. minuti odličan prodor Woona, ali maler i dalje vuče Špehara koji iz stopostotne šanse glavom promašuje, ustvari Sluga mu brani udarac. Samo minutu kasnije Woon ima sjajnu priliku, ali sa 7-8 metara iskosa puca nekontrolirano. U 81. minuti Ivančić i Špehar su krenuli 2 na 1, ali Mrčela skida loptu Ivančiću koji je imao bolja riješenja. U slijedećem domaćem napadu Rukavina se obrukao promašivši prazan gol s pet metara, a odmah zatim udarac Mišića Graf brani. U 88. minuti nova šansa za Istru 1961, ali ovog puta Pavlović slabo puca. U sudačkoj nadoknadi Rukavina se opet osramotio, jer je bio na pet metara od gola Puljana ali Graf mu sjajno brani. Nakon toga Graf prima čudan gol, Kolar je jako opalio s dvadeset i pet metara, Graf brani, ali lopta mu odlazi visoko i vraća mu se u mrežu.

Lokomotiva : Istra 1961  4:2 (1:2) Strijelci: 0:1 Radonjić (8), 0:2 Pamić (20), 1:2 Rukavina (40), 2:2 Doležal (49), 3:2 Šovšić (72), 4:2 Kolar (90).

Lokomotiva: Sluga, Bručić, Mrčela, Čalušić, Musa, Leko, Šovšić (od 90' Begonja), Pavičić, Marić (od 65' Mišić), Doležal (od 83' Kolar), Rukavina

Istra 1961: Dreven 6, Pavlović 5,5, Graf 6, Gregov 6, Woon 6,5, Blagojević 6, Obšivač 6, Pamić 6,5 (od 33' Vukman), Špehar 5,5 Jo 6,5(od 52' Heister 6), Radonjić 6,5 (od 67' Ivančić 5,5).