UTORAK, 2. PROSINCA
Zaklada Istra – Fondazione Istria i ove se godine uključuje u globalnu inicijativu GivingTuesday, svjetski dan posvećen darivanju, solidarnosti i širenju dobrote. U okviru ovog međunarodnog pokreta organizira se posebno događanje pod nazivom Dobrota “To Go”.
U utorak, 2. prosinca 2025., od 10:30 sati, na Narodnom trgu u Puli, građani će moći uživati u besplatnoj kavi i keksima. Ovaj mali znak pažnje nosi i jednostavan zadatak – zauzvrat se potiče ostavljanje kratke poruke podrške, lijepe misli ili ohrabrenja. Cilj je potaknuti širenje dobrote i pridružiti se globalnom lancu pozitivnih poruka.
GivingTuesday je mnogo više od jednog dana darivanja – to je podsjetnik da zajedništvo, solidarnost i mali činovi pažnje mogu pokrenuti velike promjene. U Puli ovaj pokret dobiva posebnu vrijednost jer povezuje ljude, jača empatiju i gradi temelje zajednice u kojoj je dobrota dio svakodnevice.
Zaklada Istra poziva sve građane da se pridruže GivingTuesdayu, posjete Narodni trg i povedu prijatelje, jer i najmanji gest može nekome uljepšati dan. Posebna zahvala upućuje se pekari Brionka na donaciji i podršci događanju.
Sve dodatne informacije dostupne su na službenoj web stranici Zaklade Istra – Fondazione Istria, na Facebook stranici GivingTuesday Croatia, putem e-maila zaklada@civilnodrustvo-istra.hr
ili na telefonu 052/212-938.
(REX)