Sara Vilić osvojila četvrto mjesto u aquatlonu

TRAITLON KLUB PULA NA PRVENSTVU ITALIJE
Proteklog vikenda naši najbolji mladi natjecatelji nastupili su na otvorenom prvenstvu Italije u aquatlonu te na utrkama duatlona i triatlona za talijanski kup (Trofeo Italia Giovanissimi).Najviše uspjeha u dvodnevnom natjecanju polučila je naša najbolja juniorka Sara Vilić (TK Pula) koja je u konkurenciji juniorki osvojila 4. mjesto na aquatlonu te 5. mjesto u triatlonu.Naš najbolji junior Martin Papišta (TK Rudolf Perešin) osvojio je 15. mjesto na aquatlonu te 12. mjesto u triatlonu. Ana Škifić i Tea Miloš (TK Pula) bile su 12. odnosno 13. na triatlon utrci za talijanski kup u konkurenciji mlađih juniorki, dok je Ana Škifić osvojila 13. mjesto u aquatlonu.Tea Miloš morala je nažalost otkazati nastup u aquatlonu zbog posjekotine stopala koju je zaradila tijekom druge tranzicije u triatlon utrci.Najmlađi član ekspedicije Luka Paliska (TK Pula) startao je samo u duatlon utrci te osvojio 15. mjesto u konkurenciji preko 60 dječaka iz cijele Italije.Nažalost Luka nije startao u triatlon utrci jer nije imao MTB bicikl kojeg prema pravilima talijanskog saveza moraju koristiti do dobi od 14 godina starosti ili bolje reći mladosti, pa smo ga za duatlon posudili od naših domaćina.Nastup u Italiji su nažalost zbog obaveza morali otkazati naši juniori Matej Marinković i Eugen Jagušt (TK P.Zrinski). (REX)