S klobasicom u Europu 3-ći put okupila najbolje kobasice i salame - VIDEO

S klobasicom u Europu 3-ći put okupila najbolje kobasice i salame - VIDEO-56159

POGLEDAJTE KAKO JE BILO
Školska sportska dvorana i središnji mjesni trg pred drevnim pavlinskim samostanom u Svetom Petru u Šumi 28. veljače i 1. ožujka

U svetom Petru u Šumi je jučer završena treća po redu dvodnevna međunarodna smotra 'S klobasicom u Europu'.

Manifestacija je okupila 90-ak izlagača iz Hrvatske, Slovenije, Italije i Vojvodine. Po prvi puta šampionske titule dodijeljene su u četiri kategorije. Uz ostalo, za najbolju istarsku kobasicu, kulenovu seku te kobasice s posebnim dodacima.

Veliki broj posjetitelja ispunilo je školsku sportsku dvoranu i središnji mjesni trg pred drevnim pavlinskim samostanom. A bilo je i nagrada. OPG-a Franjul se po drugi put na manifestaciji "S klobasicom u Europu" ovjenčao šampionskom titulom, lani za istarsku kobasicu, a ove godine za istarski salamin, ocjenjivan u kategoriji specifičnih kobasica.

Cilj manifestacije je afirmirati domaću istarsku kobasicu od svinjskog mesa i odmjeriti njene gastronomske potencijale s kobasicama iz najbližeg hrvatskog i europskog susjedstva.

Dosad je na ovom sajmu sudjelovalo više od sedamdeset izlagača, a i ove godine su gotovo polovica proizvođači kobasica i drugih suhomesnatih proizvoda, a ostalo su proizvođači sira, vina, rakija, suvenira i drugih gastro proizvoda.

Na manifestaciji je održano i drugo svjetsko prvenstvo u jedinstvenoj tradicionalnoj tehnici 'nadivanje kobasica na beku'. Više u našem video prilogu. (rex/Foto/Video: Safet Omerović Basso)

Video vezan uz članak