Rudar i Pazinka remizirali, samo Jadran pobijedio

Rudar i Pazinka remizirali, samo Jadran pobijedio-53549

MŽNL NS RIJEKA, 13. KOLO
U 13. kolo MŽNL NS Rijeke samo je Jadran iz Poreča od istarskih klubova pobijedio. Oni su sa 1:0 dobili vodeću ekipu prvenstva Halubjan, napravivšpi najveće iznenađenje kola. U derbiju kola Buje su izgubile od Krka na svom terenu sa 1:0, dok su u istarskom derbiju Rudar i Pazinka remizirali. Mladost, Rovinj i Funtana su izgubili u gostima.

Izvještaj sa utakmice Rudar : Pazinka

Nogometaši Rudara su u istarskom derbiju u Labinu odigrali solidnu, na trenutke i vrlo dobru utakmicu protiv Pazinke, ali protiv njihovog golmana Roberta Funčića nisu mogli. Na kraju bod ima „okus“ poraza, jer su Kovari po prilikama zaslužili sva tri boda. Solidno prvo poluvrijeme odigrali su nogometaši Rudara i Pazinke, a dojam je da su osjetno bolji bili Labinjani. Oni su najprije u 16. minuti imali prigodu preko Čudića čiji udarac sa 12 metara iskosa odlazi pored gola. Dvije minute kasnije „slobodnjak“ Mehića sa 30 metara Funčić je sigurno obranio. U 20. minuti Ruba odlično proigrava Čudića kojeg ruši Erik, a sudac Bogičević dosuđuje jedanaesterac. Sreća je Labinjanima okrenula leđa; udarac Juričića odbio se od vratnice u polje. Šest minuta kasnije Funčić padom u noge Čudića ponovno spašava gol Pazinjana, a u 37. minuti „hladan tuš“ za domaće navijače. Dalibor Vale primio je loptu na prsa na dvadesetak metara, malo iskosa s desne strane, okrenuo se i ljevicom loptu poslao u rašlje – 0:1.

U nastavku i dalje Labinjani bolji, a naplata takve igre stigla je u 65. minuti. Ervin Čudić se oslobodio pratnje Baše, i krenuo u šesnaesterac gdje je izbio pred Funčića ispod kojeg je pogodio za poravnanje. Još jednu veliku prigodu imali su labinski nogometaši, ali je udarac Alića u 75. minuti krajnjim naporom obranio danas fantastični Funčić. U posljednjoj minuti sudac Bogičević ne dosuđuje prekršaj na Juričiću u gostujućoj polovici, na što kapetan Rudara reagira preoštrim startom s leđa za kojeg dobija crveni kartona.

RUDAR – PAZINKA 1:1 (0:1), Strijelci: 0:1 Vale (37), 1:1 Čudić (65)

RUDAR: Vozila, Mehić, Juričić, Ruba (od 54. Alić), Fejzić, Škopac, Barišić, Radočaj A. (od 76. Stepčić), Kurtić, Jašarević (od 46. Bojkić), Čudić.
PAZINKA: Funčić, Erik, Baša, Videkić (od 3. Kišić), Zgrablić, Rudela, Pinčan, Koraca V., Krajcar (od 76. Matković), Vale (od 70. Glavinić), Rabar.

Rezultati 13. kola:
Vinodol : Grobničan 2:0, Naprijed : Rovinj 3:0, Buje : Krk 0:1, Jadran : Halubjan 1:0, Rudar : Pazinka 1:1, Opatija : Funtana 1:0, Lošinj : Mladost 2:1, Nehaj : Crikvenica 1:3.

Tablica: Halubjan 29, Krk 25, Naprijed 22, Opatija 21, Buje 21, Rovinj 20, Grobničan 19, Lošinj 19, Mladost 17, Vinodol 17, Nehaj 16, Funtana 16, Rudar 14, Jadran 13, Pazinka 11, Crikvenica 7. Rex