Rovinj igrao samo treći set

ROVINJ-RIJEKA 1:3 (16:25, 17 : 25, 25 : 22 i 23 : 25)
Odbojkaši Rovinja nakon što su na prvom mjestu završili osnovni dio sezone u 1. Hrvatskoj ligi, nisu se proslavili u 1. susretu četvrt završnice razigravanja za prvaka Hrvatske. U dvorani Valbruna pred malobrojnim domaćin navijačima Rovinjci su od četvrte momčadi lige Rijeke ,nakon četiri uzastopne pobjede u prvenstvu i Kupu, poraženi sa 1 : 3. Završilo je 16:25, 17 : 25, 25 : 22 i 23 : 25. Već od prvog seta vidjelo se da igrači Rijeke imaju brzinu više i više rješenja u igri. U takvom odnosu snaga, domaćin je na šampionske minute podsjetio tek nakratko u trećem setu kada se sve posložilo prema željama trenera domaćina Klaudia Poropata. U četvrtom setu, novi problemi za domaćina počinju kod rezultata 19 : 19. Gosti kod rezultata 22 : 22 uzimaju dva poena za redom da bi na kraju završilo 23 : 25. U petak , žele li treću utakmicu u Rovinju i nastavak uspješne sezone, na terenu će morati pokazati više glavne uzdanice Igor Demirović, Goran Ištek, Marin Ivanić. (ALAN PERHANT)