Roce i Prskalo za veliku pobjedu Istre 1961 u Splitu

HAJDUK:ISTRA 1961 0:1 Velika pobjeda Istre 1961 u Splitu pred 25000 gledatelja koji su došli slaviti pobjedu Hajduka. Ta ideja nije se svidjela treneru Igoru Pamiću i njegovim igračima koji su razveselili sve navijače u Puli i cijeloj Istri,dok će Dalmacija noćas tugovati, a skupa sa njima i svi oni skeptici koji nisu imali povjerenja u ovog trenera i igrače Istre 1961. Što se igre tiče, Hajduk je imao najveću inicijativu između 16 i 21 minute i to uglavnom preko Andrijaševića, ali je Prskalo bio uvijek na mjestu. Istra 1961 je prvu pravu priliku imala kada je Križman iskosa opalio prema golu Hajduka, ali je Blažević uspio odbiti loptu.U 32. minuti velika prilika za Istru 1961 kada je Roce izbio sam pred golmana domaćih ali je Blažević opet bio na mjestu.Blažević spašava još jednom Hajduka u 36. minuti kada je Bačelić-Grgić bio u sjajnoj prilici.Prskalo je opet sjajno obranio u 41.minuti udarac Radoševića.Može se reći da je to bilo dobro prvo poluvrijeme i da su samo golovi falili.Prskalo i početkom drugog poluvremena spašava Puljane nakon akcije Caktaša.Nakon te šanse igra se malo razvodnila, što zbog tri izmjene, a što zbog dima od bakljade, tako da prve prilike gledamo tek uod 71.minute kada dva puta prijeti Križman, a sa druge strane Vuković i Maglica, ali sjajan je i dalje Prskalo.U 80.minuti Istra 1961 je povela preko Rocea koji je iskoristio smušenost obrane Hajduka nakon slobodnjaka Križmana. HAJDUK:ISTRA 1961 0:1(0:0)STRIJELCI👎1 ROCE(80) HAJDUK:BLAŽEVIĆ,VRŠAJEVIĆ,MALOČA,MILOVIĆ,STOJANOVIĆ(OD 61.LIMA),RADOŠEVIĆ,MILIĆ,ANDRIJAŠEVIĆ,CAKTAŠ, OREMUŠ(OD 54.MAGLICA),VUKOVIĆ ISTRA 1961:PRSKALO,SUŠIĆ,ČAGALJ,BUDICIN,MILIĆ,BLAGOJEVIĆ,ANĐELKOVIĆ(OD 88.ZGRABLIĆ),OTTOCHIAN,BAČELIĆ-GRGIĆ(OD 60.PAMIĆ),ROCE(OD 90.PRGOMET),KRIŽMAN.VD