Puli prvi ovosezonski istarski vaterpolo derbi - VIDEO

KAO I UVIJEK UTAKMICA NEIZVJESNA DO ZADNJE SEKUNDE Sinoć je na plivalištu Mornar u Puli odigrana utakmica prvog kola III. hrvatske vaterpolo lige sjever između Pule i Delfina iz Rovinja. Slavili su domaćini rezultatom 10:9, a kao i uvijek u dvobojima ova dva istarska kluba napetosti i tenzija nije manjkalo. Iako su gosti iz Rovinja poveli sa 1:0 domaćini su uspjeli preokrenuti rezultat, pa su tako na kraju prve četvrtine vodili sa 2:1. Pula je u drugoj četvrtini jednim golom Sovića i dvama Popovića povećala svoje vodstvo pa su tako na kraju te četvrtine vodili sa rezultatom 5:3. Međutim Rovinježi su, nakon što im je zbog prigovora sudcu isključen njihov najiskusniji igrač Zoran Stanojković, uspjeli doći do izjednačenja, te je treće četvrtina završila rezultatom 7:7. Na početku četvrte četvrtine domaćini su se golovima Taletovića i Sovića odvojili na dva razlike, te su do kraja utakmice sjajnim obranama golmana Rače uspjeli zadržati vodstvo od jedna razlike. Pula je ovom pobjedom zasjela na prvo mjesto III. lige sjever. Na plivalištu se okupilo oko stotinjak gledatelja, što pridonijelo lijepoj atmosferi ovo istarskom vaterpolo derbiju. VK Pula: 1 Bekim Rača, 2 Matija Miloš (1), 3 Denis Taletović (1), 4 Igor Jovin, 5 Marko Cirković (1), 6 Vedran Siljan, 7 Ivan Bičvić (1), 8 Tomislav Sović (2), 9 Marko Popović (4), 10 Daniel Vučetić, 11 Zrinko Kajfeš, 12 Toni Brkić, 13 Ivan Rakić, 14 Tedi Buršić. Trener: Robert Dorić VK Delfin Rovinj: 1 Janko Fabriš, 2 Luka Rabar (1), 3 Siniša Matošević (2), 4 Zoran Stanojković (u 3. četvrtini isključen s pravom zamjene zbog prigovora sudcu), 5 Matija Rubil, 6 Filip Komšić, 7 Michele Žužić, 8 Marko Stupin, 9 Sebastian Tembel, 10 Kristian Miletić (3), 11 Matteo Bonassin (3), 12 Matteo Dell`Orto, 13 Arsen Sergo, 14 Randy Žužić. Trener: Arijano Banko. (tekst:T.B., foto/video: Safet Omerović Basso)