Pula : Dinamo 1-2

DINAMO TEŠKOM MUKOM POBJEDIO PULU

Dinamo koji se u današnjem tisku hvalio kako je kvalitetom u rangu Milana i Bajerna,opasno se namu?io u Puli. Mom?ad Nenada Gra?ana ohrabrena pobjedom u prošlom kolu u kojem «senzacionalno» poražen Hajduk danas su na Verudi bili ravnopravni jakom i mo?nom Dinamu. Gosti su oba dva svoja zgoditka postigli nakon kornera a oba se gola teško mogu pripisati smišljenoj akciji koje ove godine krase igru Dinama. Gordon Shindenlfeld nadvisio inertnu pulsku obranu u 39. minuti dovevši Dinamo u vodstvo od 1:0 a tim se rezultatom otišlo i na odmor. Pula je izjedna?ila «eurogolom» agilnog Juri?a koji je jedni naba?enu loptu sa boka izvrsnim udarcem glavom smjestio u rašlje nemo?nog Filipa Lon?ari?a.

Gol Pule uslijedio je samo nakon pet minuta igre u nastavku. Nakon toga slijedi period ravnopravne igre u kojem su gosti iz Zagreba u 77. minuti iskoristili još jednu prigodu nakon kornera, a najviši u skoku je bio Dino Drpi? ?iji je udarac stasiti Iveša samo pogledom ispratio u mrežu. Osim snažnog otpora kojeg je pružila Pula treba uputiti i sve pohvale pulskoj policiji koja je svoj posao i ovaj put obavila savršeno. Bilježimo tek nekoliko perifernih ispada gostuju?ih navija?a nakon utakmice, od kojih je naš reporter zabilježio jedno ozlje?ivanje bocom po ruci doma?eg navija?a kojeg su nakon utakmice napali BBB (navodno) iz Lovrana. (N.M.)