Prvijenac Sharbinija, eurogol Rocea i hattrick Križmana

NOVIGRAD : ISTRA 1961 0:8 (0:3)
Istra 1961 je odigrala pripremnu utakmicu u Novigradu protiv istoimenog domaćina, jer očito čim se treba sparing partner nazove se popularnog Beču koji brzo sredi gostovanja pulskog prvoligaša na umaško-novigradskoj teritoriju. U prvom poluvremenu je igrala nominalno druga momčad u kojoj su svojom igrom odskakali Prelčec, Roce i Jugović, a tim redom su i postizali golove i to prvo Prelčec nakon sjajnog dodavanja Jugovića i Rocea koji je asistirao strijelcu. Roce se eurogolom iz slobodnjaka i sam upisao u strijelce pogodivši sami gornji kut vratara domaćih. U drugom poluvremenu na teren je istrčao i novopridošli Ahmad Sharbini koji je u svom debiju, iako protiv nedoraslog protivnoga, dokazao da će biti vrlo koristan i opasan, te da će rasteretiti Križmana koji će nakon njegovih dodavanja i otvaranja još češće ulaziti u šanse, a i Linić i Bačelić - Grgić će imati još više riješenja pri napadima Puljana. Sandi Križman se inače isprakticirao za nižerazredne protivnike kojima po pravilu u 45 minuta zabije po tri pogotka (prije Novigrada, selekcija Istre i agencija Umag). U 70. minuti bilježimo i prvijenac Ahmada Sharbinija u zeleno-žutom dresu, iako se on istaknuo i prije gola asistencijom za Križmanov prvi gol i taj pogodak je pravi primjer zbog čega je Pamić toliko inzistirao na klasičnom napadaču koji može dobro primiti loptu na vrhu šesnaesterca i onda duplim pasom ili asistom surađivati u prvom redu sa Križmanom, ali i ostalim igračima koji se ubacuju iz drugog plana. Što se tiče Novigrada može se reći da su dosta prijetili Puljanima i to preko Halilovića, Bazine i Beganovića, te da su u zadnjim minutama utakmice vratnica i odlični Radošević sa dvije sjajne obrane spasili Puljane od primljenog gola.Vd NOVIGRAD : ISTRA 0:8 (0:3) STRIJELCI : 0:1 PRELČEC(5), 0:2 ROCE (41), 0:3 JUGOVIĆ (43-11M), 0:4 KRIŽMAN (52), 0:5 SHARBINI (70), 0:6 KRIŽMAN (73), 0:7 KRIŽMAN (79), 0:8 STRANATIĆ (84). NOVIGRAD : CRNOGORAC,BALATIĆ, RAGAČ,VIDAKOVIĆ,VUK,TIKAS,VALENTA,ALIĆ,RISONJIĆ,HALILOVIĆ,BAZINA (JOŠ SU IGRALI : STABILE,T.ŽIVULIĆ,RADIĆ,SINČIĆ,BEGANOVIĆ,VEHAPI,D.ŽIVULIĆ,N.ŽIVULIĆ,GERE. ISTRA 1961 1.POL.: BEBLEK,ZGRABLIĆ,LJUBOVIĆ,JERKOVIĆ,RAIĆ,BLAGOJEVIĆ,JUGOVIĆ,BATELIĆ,TANKOVIĆ,PRELČEC,ROCE ISTRA 1961 2.POL.: RADOŠEVIĆ,BUDICIN,ČAGALJ,STRANATIĆ,MILIĆ,LINIĆ,BAČELIĆ-GRGIĆ,OTTOCHIAN,PRGOMET,KRIŽMAN,SHARBINI.