Prvenstvo osnovnih škola u malom nogometu

BOBIĆEV HAT-TRICK ZA POBJEDU ŠIJANE
Igralište OŠ Kaštanjera u petak je ponovno bilo okupirano nogometašima osnovnih škola grada Pule.  U organizaciji Saveza sportova Grada Pule, tamo je odigrano četvrto kolo prvenstva osnovnih škola u nogometu. U prvoj utakmici kola, Šijanu su do pobjede doveli Ante Škaro, te posebno raspoložen Stefano Bobić koji je postigao tri pogotka, ili nogometnim žargonom rečeno hat-trick.
Iako su očekivali kako će im ovo biti jedna od najlakših utakmica, jer je sastav OŠ Centar mlađi, dok se nisu „uhodali“, mladi su se Šijanci ipak morali malo više potruditi. Nakon što su uspjeli složiti produktivan napad, u kojem je na asistenciju Saše Uroševića, Stefano Bobić odgovorio svojim prvim pogotkom, Šijanci su se malo opustili te su dali priliku vršnjacima iz Centra da izjednače pogotkom Balena. Minutu prije kraja prvog poluvremena, u gužvi ispred protivničkog gola, sjajno se je snašao Ante Škaro koji pogotkom dovodi Šijanu u prednost priuštivši im tako miran odmor.
No, Šijancima, točnije Bobiću, to nije bilo dovoljno. Danas posebno raspoložen, u drugom je poluvremenu precizan bio još dva puta. Valja spomenuti i asistente Škaru i Jurišića koji su odradili dobar posao dodavši loptu Bobiću u pravom trenutku.
 „Nije bilo teško. Postigao sam tri pogotka i naravno da sam prezadovoljan“, rekao je nakon utakmice najbolji strijelac susreta Stefano Bobić. Otkrio nam je i kako inače trenira nogomet, no u klubu igra obranu.
Spomenimo još kako je u prošlom kolu utakmica Šijane i Velog Vrha prekinuta zbog nedoličnog ponašanja navijača Šijane, što se ovaj put nije dalo primijetiti. „Rekli smo im da nije bilo u redu da se tako ponašaju i da smo zbog njih izgubili tri boda. Prijatelji su nam, pa su nas poslušali“, rekao nam je Marko Jurišić, zadovoljan ishodom četvrtog kola.
Ostali susreti 4. kola: Kaštanjer - Monte Zaro 2:1, Tone Peruška - Vidikovac 1:1, Stoja – G. Martinuzzi 2:4. OŠ Centar: Petrović, Trbalić, Tretinjak, Jurešić, Pendić, Pavić, Balen 1, Krišto, Dorić, Iveša, Gjekaj. OŠ Šijana: Otmačić, Leko, Mofardin, Šarić, Radola, Jurišić, Škaro 1, Urošević, Bobić 3.(REX)