Poznate okolnosti naleta autobusa na Verudi u kojem je teško ozlijeđena pješakinja

Poznate okolnosti naleta autobusa na Verudi u kojem je teško ozlijeđena pješakinja-153746

VOZAČ AUTOBUSA SE NIJE KRETAO DOVOLJNOM SIGURNOSNOM BRZINOM
Jedna je osoba teško ozlijeđena u prometnoj nesreći koja se dogodila 8. srpnja oko 19.40 sati na Verudi u Puli. Nesreća se dogodila kada 49-godišnjak upravljao autobusom, pulske registracijske oznake, kolnikom Tomasinijeve ulice.

Dolaskom do raskrižja s ulicom Veruda, vozač je autobusom započeo skretati ulijevo bez da se pješačkom prijelazu približavao dovoljnom sigurnosnom brzinom te je udario u 86-godišnju pješakinju koja je prelazila preko pješačkog prijelaza. U prometnoj nesreći pješakinja je teško ozlijeđena te je zadržana na liječenju u pulskoj bolnici. 

Protiv vozača autobusa se zbog kaznenog djela izazivanje prometne nesreće u cestovnom prometu podnosi kaznena prijava nadležnom državnom odvjetništvu u redovnom postupku.

(pu istarska)