Požar uništio kuću komunalnog radnika iz Kanfanara, prijatelji i kolege pokrenuli akciju pomoći

Požar uništio kuću komunalnog radnika iz Kanfanara, prijatelji i kolege pokrenuli akciju pomoći-158561

APEL ZA POMOĆ
Požar koji je izbio u ponedjeljak navečer gotovo je u potpunosti uništio obiteljsku kuću komunalnog radnika Darka iz Kanfanara, ostavivši ga bez doma i osnovnih životnih uvjeta.

Kako navode njegovi prijatelji i kolege, riječ je o čovjeku kojeg mnogi stanovnici Kanfanara i okolice poznaju jer svakodnevno radi na održavanju i uređenju javnih površina, brinući o prostoru u kojem zajednica živi. Ističu kako je riječ o vrijednom i skromnom čovjeku koji je uvijek bio spreman pomoći drugima.

Nakon požara koji je zahvatio kuću, velik dio objekta i stvari u njemu je uništen, a Darko je ostao bez osnovnih potrepština za svakodnevni život. Zbog toga su njegovi prijatelji pokrenuli apel za pomoć kako bi mu se pomoglo u obnovi doma i nabavi osnovne opreme.

Građani koji žele pomoći mogu donirati građevinski materijal i pomoć u radovima, poput električarskih, zidarskih, keramičarskih i drugih majstorskih usluga, ali i namještaj, kućanske aparate, posuđe, posteljinu i druge potrepštine. Moguće su i novčane donacije.

Za dodatne informacije i dogovor oko pomoći građani se mogu javiti na broj 097 740 5144 ili osobno u bistrou Tik Tak, gdje se koordinira prikupljanje pomoći.

U gašenju požara sudjelovali su vatrogasci DVD-a Žminj s dva vozila, a okolnosti izbijanja požara zasad nisu službeno objavljene.

(H.R./foto: DVD Žminj)