Pobjeda i poraz kadeta KK Pula 1981

Pobjeda i poraz kadeta KK Pula 1981-57810

DVIJE GOSTUJUĆE UTAKMICE U ISTOM DANU
Prošlu subotu kadeti Košarkaškog kluba Pula 1981 odigrali su čak dvije gostujuće utakmice u istom danu i upisali jednu pobjedu i jedan poraz.

Dan je započeo utakmicom lige Istarske županije u Labinu u kojoj su Puljani rutinski i atraktivno upisali visoku pobjedu protiv istoimenog domaćina. Svi igrači, osim ozlijeđenog Mitrovića, imali su dvoznamenkasti učinak. Jedino se kapetan Luka Ćosić podredio ekipi te rubriku koševa zamijenio asistencijama i dobrom obranom. Treba reći da je Labin nastupio u pomlađenom sastavu što je na kraju rezultiralo pobjedom Puljana s čak 93 koša razlike.

LABIN - PULA 1981 36:129 (8:38, 5:33, 13:32, 10:26)

Labin: Kristić 4, Smajlović, Mladenov 3, Višković 2, Kranjac, Duić 1, Ružić, Fable 24, Sidžić 2, Belušić, Kujraković. Trener: Đerman.

Pula 1981: Ivanek 26, Mitrović, Ćosić 4, Rašić 30, Kajtazović 23, Zvijerac 25, Percan 10, Grabrović 10. Trener: Žarić.

U drugoj utakmici dana već pomalo umorne i iscrpljene Puljane čekao je puno ozbiljniji protivnik. Utakmica 2. kola Međužupanijske lige kadeta trebala je biti derbi za prvaka skupine A, no ovako desetkovana ekipa Pule 1981 nije mogla biti ravnopravan protivnik kadetima Kvarnera 2010.

Već u startu utakmice sve je bilo riješeno. Umor, ozlijede te prevelik respekt prema fizički nadmoćnijem domaćinu, izuzetno dobro koristi bolje uigranija ekipa Kvarnera 2010. Na kraju prve četvrtine na semaforu je stajalo nevjerojatnih 35-5 za domaćina! No, nakon toga ništa više nije bilo isto. Umjesto da zbog toga još više potonu, igrači trenera Žarića do kraja utakmice pokazuju potpuno novo lice. Agresivna obrana, brza tranzicija u napadu, simultanka Luke Ćosića (33 poena), borbenost i htijenje svih ostalih, posebno najmlađeg Kajtazovića. Treća četvrtina čak odlazi na stranu Puljana, no Kvarner na kraju zasluženo pobjeđuje.

Iako ostaje žal za lošijim ulazom u utakmicu, mladi ratnici s terena odlaze uzdignute glave jer su nakon katastrofalne prve četvrtine pokazali karakter te sposobnost da se bore i s kvalitetnijom ekipom od sebe.

KVARNER 2010 - PULA 1981 95:52 (35:5, 17:9, 17:18, 26:20)

Kvarner 2010: Peranić, Buterin 8, Smoković 4, Kordić-Gružić 5, Gjukić 13, Šibenik 12, Vucić 18, Zatezalo, Perinić 15, Klasan 9, Klobučar 2, Alić 8. Trener: Tadej.

Pula 1981: Ivanek, Milotić, Ćosić 33, Rašić, Kajtazović 11, Zvijerac 3, Percan, Dilber 5. Trener: Žarić.