Osijek izbacio Istru 1961 iz kupa

OSIJEK-ISTRA 1961 3:2 nakon produžetaka
Nogometaši Istre 1961 odigrali su još jednu dobru utakmicu, no pobjeda je i ovaj put pripala protivniku. U osmini kupa Hrvatske Osijek je nakon prvenstvene utakmice uknjižio i pobjedu u kupu a nogometaši trenera Igora Pamića sada će se u cijelosti morati fokusirati na prvenstvo gdje ih čeka vrlo teška borba do kraja. Utakmicu su obilježili promašeni jedanaesterac Havojića u 32. minuti te dva poništena zgoditka Rocea. Domaćini su svoje šanse iskoristili a nogometaši Istre 1961 nisu i rezultat je na kraju sasvim realan. Domaći su poveli golom u 43 minuti preko Kvržića. Danas dobro raspoloženi Roce izjednačio je u 84. minuti da bi samo dvije minute kasnije suci poništili gol istog igrača zbog navodnog zaleđa. U produžetcima domaćini kažnjavaju sve propuste obrane Istre 1961 i puno lakše nego što se očekivalo postižu dva gola. Najprije je Pongračić u zadnjoj minuti prvog nastavka poentirao za 2-1 da bi Miličević zapečatio sudbinu Istre 1961 zgoditkom četiri minute prije kraja utakmice. Utješni gol za Istru postigao je Prgomet u 120.minuti utakmice, slaba utjeha za 20-ak vjernih Demona, koji su i ovaj put pokazali da je njihova ljubav prema klubu nemjerljiva. (REX/FOTO-BEĆO S MOBITELOM)