Odlična provjera sa tri povrijeđena

ISTRA 1961:NAFT TEHERAN 2:1
U odličnoj pripremnoj utakmici Istra 1961 je nadvisila trenutačno drugoplasiranu ekipu iranskog prvenstva Naft Teheran u kojoj igra Goran Ljubojević bivši igrač Osijeka, Dinama i Zagreba, a na probi je Ivan Bošnjak bivši igrač Cibalije, Hajduka,Dinama i Rijeke. Istra 1961 je prva zaprijetila i u 9 minuti je dosuđen penal kojeg je sigurno realizirao Ahmad Sharbini koji se vratio igri, a nadamo se i golovima. Nakon toga Iranci se bude i prvo je odličnom akcijom zaprijetio Ivan Bošnjak ali je Prskalo na mjestu, da bi u 18 minuti bio nemočan nakon odlične akcije Naft Teherana koju je okrunio golom Karmil.Do kraja poluvremena Puljani su imali još jednu veliku priliku kada je Ottochian nakon odlične asistencije Sharbinija izbio sam ispred golmana ali je Falzahade uz pomoć stative uspio obraniti svoj gol.U drugom dijelu su treneri napravili brojne izmjene tako da je igra izgubila na tečnosti tako da smo tek u 87. minuti vidjeli pravu koju je poveo Zgrablić, da bi loptu na sredini terena dobio Prgomet koji izvrsno na rubu šesnaesterca upošljava Havojića koji sjajnim polulobom dovodi do konačnog rezultata 2:1 za Istru 1961.Prije utakmice poznati Uefa menađer Edo Valjevac nam je rekao ako Istra 1961 prođe sa 4 povrijeđena igrača biti će dobro, a prognoza mu je bila dobra jer su tri igrača prije vremena napustila teren. Prvo je Čagalj nakon duela sa Bošnjakom izašao sa bolom na zglobu, onda je u jednoj gužvi u šesnaestercu Ahmad Sharbini dobio po nosu i krvav je napustio teren, da bi na kraju Roce koji je zamjenio baš Sharbinija ostao sa bolom u leđima nakon jednog duela. Kako izgleda sva trojica bi trebali brzo u pogon, a iako je bilo toliko povreda ne možemo se oteti dojmu da igra nije bila gruba, već dapače da su obje momčadi igrale vrlo korektno i fer. Kod Istre 1961 najbolji su bili u prvom poluvremenu Blagojević, Sharbini, Ottochian i igrač utakmice Milić, dok su u drugom bolji od ostalih bili Havojić, Zgrablić i Prgomet , dok je Ilija Sivonjić pokazao da bi uskoro mogao postati veliko pojačanje u napadu, dok Aganović u prvom poluvremenu isto pokazivao znakove da će biti od koristi treneru Pamiću. ISTRA 1961:NAFT TEHERAN 2:1 (1:1) ISTRA 1961:PRSKALO,ANTOLIĆ,ČAGALJ(OD 20.ZGRABLIĆ),BUDICIN,MILIĆ,BLAGOJEVIĆ,ANĐELKOVIĆ,OTTOCHIAN,PRELČEC,AGANOVIĆ,SHARBINI(OD 36.ROCE), JOŠ SU IGRALI : RADOŠEVIĆ,BATELIĆ,JERKOVIĆ,SIVONJIĆ,HAVOJIĆ,PRGOMET,RUBA,JOKIĆ,JUGOVIĆ.   (Dorijan Vrkljan/FOTO:Marko Zubonja)