NK Istra-Pula visoko porazila NK Rašu 1938-VIDEO

NK ISTRA PULA-RAŠA 1938 4:0
Istra-Pula,dojučerašnji član 4.HNL danas je otvorla natjecanje 2.ŽNL Jug potiv Raše 1938. Naime Istra-Pula se u sezoni 2011/12 natjecala u 4.HNL te je završila u doljnjem djelu ljestvice te se morala preseliti u 1.ŽNL,no zbog financijskih problema odustali su od natjecanje te su promjenili ime iz Istra Pula u Istra-Pula. Današnju utakmicu bolje su započeli gosti iz Raše udarcem Miljkovića u 13. minuti pokraj gola. Od 19.minute Istra kreče sa stalnim napadima,igrač Istre puca ali golman gostiju Prendivoj spašava svoju mrežu. U 25.minuti Džemailji puca,a Prendivoj opet brani. U 32.minuti igrać domaćina Vuković puca pokraj gola. Do kraja prvog poluvremena vidjeli smo još nekoliko napada domaćina no rezultat je ostao 0:0. Istra je sa valovima napada počela nakon 5 minuta 2.poluvremena,u 50.minuti Smrekar je pucao pored gola. Prvi gol smo vidjeli u 54.minuti,Sandi Vrbnjak pucao po podu sa 18 metara i pogodio iza leđa Prendivoja. Gosti se nisu niti oporavili od primljenog gola a već je Istra vodila 2:0.  Bernard Klančar primio je loptu unutar 16 metara i ubacioo u mrežu za povečanje vodstva. Gosti su napokon priprjetili,u 58.minuti Muldavić izvodi slobodan udarac i puca iznad gola. Do nove prigode čekali smo do 64 minutu kada Klančar puca u golmana. Iduča zanimljiva situacija dogodila se u 71. minuti kada Istra pogađa vratnicu. U 73.minuti Istra zabija i 3 pogodak,a strijelac je bio Milivoj Simeunović. Do kraja smo vidjeli još jedan pogodak Istre,u strijelce se upisao i igrač sa klupe,Arian Agaj koji je prebacio vratara Raše za konačnih 4:0. Istra je upisala prva 3 boda u novom prvenstvu,a sutra utakmicu 1.kola 2.ŽNL igra i Pulski Uljanik protiv Valbandona od 17:00 na stadionu Veruda (TEKST I FOTO:MARKO ZUBONJA/VIDEO:STEFAN BOŠNJAK)