ZA SVE ZAINTERESIRANE GRAĐANE
Svi zainteresirani građani detaljnije informacije o idejnom rješenju projekta mogu pogledati i na prostoru bivšeg kamenoloma na kojem je predviđena izgradnja hotela, neposredno uz teniske terene
Nakon što su investitori uz autorski tim proteklog tjedna gradskoj upravi i vijećnicima te javnosti predstavili idejno rješenje budućeg hotela 5* na Valkanama, od sada se svi zainteresirani građani mogu informirati o projektu i na samoj lokaciji bivšeg kamenoloma, neposredno uz teniske terene, gdje je postavljen veliki pano s detaljnim informacijama o projektu.

Podsjećamo, idejno rješenje izradio je ugledni arhitektonski studio 3LHD, koji u svom portfelju, osim brojnih projekata poput nedavno otvorenog Kampusa Infobipa u Zagrebu i Rimac kampusa u Svetoj Nedelji čija izgradnja je u tijeku, ima i niz hotela najviše kategorije od kojih su mnogi, poput Grand Park Hotela u Rovinju uspješno realizirani upravo u Istri.

Hotel Valkane bit će prvi visokokategornik na širem pulskom području, a njegovom izgradnjom sanirat će se prostor bivšeg kamenoloma koji stoji zapušten od 1965. godine. Njime će Pula značajno dobiti na kvaliteti smještaja, a u hotelu će cjelogodišnje zaposlenje pronaći 250 djelatnika, ističu investitori.

„Ovim putem želimo se još jednom osvrnuti na neistinite tvrdnje koje pojedinci plasiraju u javni prostor i ponavljamo kako je vanjski rub hotela od mora udaljen 160 metara te neće biti betonizacije, lifta ili bilo kakve druge intervencije u obalni prostor koji je pomorsko dobro i pod upravljanjem grada. Lungo mare ostaje netaknut i potpuno dostupan građanima kao što je bio i do sada. Vjerujemo kako je nakon prošlotjedne prezentacije jasno da kao investitori ne planiramo graditi izolirani resort i želimo pronaći balans između privatne investicije i oplemenjivanja javnog prostora te ispred hotela planiramo izgraditi javni park otvoren za svih, na prostoru koji je trenutno nedostupan za građane. Idejno rješenje poštuje okruženje u kojem se projekt nalazi i maksimalno se uklapa u okoliš, a projekt predviđa sadnju 150-200 novih stabala. Postavljanjem panoa želimo omogućiti svim građanima da se što bolje informiraju o projektu“, rekao je voditelj projekta Zoran Kostić u ime investitora, tvrtke Hotel Valkane.
Više informacija o projektu možete pročitati i na: https://rexgroup.biz/portfolios/valkane/
(REX)