Motociklist teško ozlijeđen nakon sudara dvojice vozača u Taru

Motociklist teško ozlijeđen nakon sudara dvojice vozača u Taru-161606

ZBOG PREMALOG RAZMAKA NALETIO NA MOTOCIKLISTE
Porečka policija je 21. lipnja oko 9.45 sati na DC 75 u Taru zabilježila prometnu nesreću u kojoj su sudjelovala dva motociklista, srbijanskih registarskih oznaka. Nesreća se dogodila kada je 53-godišnji državljanin Srbije upravljao motociklom te je, uslijed nedržanja razmaka kad se kreće iza drugog vozila, naletio na motocikla kojim je upravljao 48-godišnji državljanin Srbije, a koji je usporavao poradi nailaska na vozilo koje se kretalo neposredno ispred njega i koje je propisno skretalo ulijevo. Uslijed kontakta, oba vozača na motociklima su pala na kolnik te su prevezeni u pulsku bolnicu gdje je utvrđeno kako je 48-godišnjak zadobio teške tjelesne ozljede, dok je 53-godišnjak lakše ozlijeđen. 

Policijski službenici će provesti kriminalističko istraživanje nad 53-godišnjakom poradi sumnje u počinjenje kaznenog djela izazivanje prometne nesreće u cestovnom prometu.

Pozivamo vozače motocikla i mopeda da uživaju u vožnji, ali da poštuju prometne propise kako ne bi ugrožavali svoj život i živote drugih sudionika u prometu.

(PU istarska)