Mladi Ekvadorac i Gambijac pred vratima Istre 1961

Mladi Ekvadorac i Gambijac pred vratima Istre 1961-158537

NESLUŽBENO RADI SE O ALLENU OBANDU I EBOU SAMUU
Uz Leona Štulca, bivšeg slovenskog reprezentativnog veznjaka koji je čak deset godina proveo u talijanskoj Serie A i Serie B, drugo pojačanje Istre 1961 trebao bi biti reprezentativac Ekvadora, 19-godišnji Allen Obando.

Riječ je o stasitom napadaču visokom 189 centimetara koji je prošle godine, za milijunski iznos, iz Barcelona SC Guayaquila bio posuđen Beckhamovom Inter Miamiju, klubu za koji nastupa i Lionel Messi. U MLS-u je upisao sedam nastupa i postigao jedan pogodak, no potom ga je zaustavila ozljeda, ruptura mišića, zbog koje nije uspio u potpunosti iskoristiti razdoblje posudbe.

Ipak, njegove su igre ranije zapazili skauti Deportivo Alavésa te upravo na temelju njihove preporuke mladi napadač stiže u redove pulskog prvoligaša.

U međuvremenu je poznat i identitet brzog napadača iz Gambije za kojeg je Istra također pokazala interes. Riječ je o 18-godišnjem Ebou Samuu, krilnom napadaču kojeg krasi iznimna brzina. Unatoč mladosti, Samu već standardno nastupa u seniorskoj konkurenciji svoje lige, slično kao što je svojevremeno bio slučaj s Lekoueiryjem, te dolazi u Pulu u punom natjecateljskom ritmu.

Tek će se vidjeti kroz utakmice da li će oni biti pojačanja ili samo statisti na klupi. 
(DV)