Maksimirski ‘‘Deja vu’’

Maksimirski ‘‘Deja vu’’-56774

DINAMO : ISTRA 1961 4:1
U subotnje popodne mogli smo prisustvovati maksimirşkom ''Deja vu-u'' ili po naški ''Već viđenom'' Dinama i Istre 1961 koji smo već u nekoliko navrata mogli gledati. Naime, Dinamo je opet s lakoćom dobio Puljane, a jedina dobra stvar je što se zeleno-žuti vraćaju u Pulu bez ijednog žutog kartona, pred slijedeće tri vrlo važne domaće utakmice sa Zagrebom, Hajdukom i Splitom.

Prema očekivanju Dinamo je krenuo agresivno, ali u prvih deset minuta osim dvije gužva na rubu šesnaesterca, nije bilo opasnosti za gol Puljana. Ipak, u 11. minuti nakon prekršaja na Čoriću, Machado izvodi slobodnjak sa dvadesetak metara i neobranjivo donosi Dinamu vodstvo. U 26. minuti Radonjić pada u šesnaestercu Dinama, ali sudac Matoc samo odmahuje rukom, u kontri Pjaca ubacuje u peterac Puljana, a Lovrić nogom izbija, da bi samo minutu kasnije, padom u noge Pintu, spasio je goste i veće opasnosti. U 32. minuti ni kriv ni dužan Henriquez nakon jedne ispucane lopte Eduarda, ostaje sam ispred Lovrića i pogađa sam kut gola gostiju za 2:0. U 36. minuti najbolja šansa zeleno-žutih kada iz slobodnjaka puca Zvonko Pamić, ali Eduardo sjajno brani. U 42. minuti sjajna akcija Franjića prema Špeharu koji se napunio samopouzdanjem i odličnim udarcem kraj Eduarda smanjuje na 2:1 i vraća Puljane u igru. Nažalost gostiju sve je trajalo samo dvije minute, Čorić je gurnuo loptu u prostor Pjaci, a ovaj iz mrtvog kuta uspjeva kroz Lovrića ubaciti loptu za treći gol Dinama.

U drugom dijelu do 77. minute nije postojala ni jedna ekipa na terenu, ali onda je Pjaca sa dvadesetak metara pogodio sami lijevi kut golmana Lovrića za 4:1 modrih. U 88. minuti opasan je i Radonjić, ali je Eduardo na mjestu.

DINAMO : ISTRA 1961  4:1 (3:1) Strijelci: 1:0 Machado (11), 2:0 Henriquez (32), 2:1 Špehar (42), 3:1 Pjaca (44), 4:1 Pjaca (77).

DINAMO: Eduardo - Pinto, Šimunović, Sigali, Matel (od 81' Fiolić) - Vukojević, Gonçalo - Ćorić, Machado, Pjaca - Henriquez (od 66' Gojak)

ISTRA 1961: Lovrić 5,5 – Pavlović 5,5, Gregov 5,5, Obšivač 5,5, Heister 5 – Diniz 5, Matoš 5,5 – Franjić 5,5 (od 46' Jordan), Pamić 5,5 (od 77' Vukman), Špehar 6 (od 66' Salanović) - Radonjić 5,5