Ljepotica na Drosini pripala zeleno-žutima

Ljepotica na Drosini pripala zeleno-žutima-57319

ISTRA 1961 : HAJDUK 3:2
Pravu ljepoticu smo gledali na stadionu Aldo Drosina u kojoj je Istra 1961 osvojila zlatna tri boda protiv Hajduka. U prvom poluvremenu smo gledali solidnih pola sata, pa uspavanku do odmora, a nakon odmora gledali smo najuzbudljivijih 45. minuta u zadnjih par godina.

Krenulo je u drugoj minuti udarcem Caktaša, ali je Dreven obranio, doduše nespretno, pa je Hajduk dobio korner. U 10. minuti Radonjić je, nakon asistencije Špehara, izašao sam pred Kalinića, uspjeva ga preći ali i otići previše u stranu i udarac je bio neprecizan. Caktaš opet ima odličnu šansu u 15. minuti kada je opalio s ruba šesnaesterca, ali Dreven to odlično brani. U 18 minuti Jo gađa Špehara u leđa, a dvije minute kasnije iz sjajne šanse Gregov neometan sa 6-7 metara gađa prema bivšoj mljekari. U 23. minuti najbolja prilika Hajduka, ali su oba udarca Hajdukovih igrača blokirana. U 25. minuti možda i ključni trenutak utakmice, jer je tada Lovre Kalinić zbog povrede morao sa gola, a na vrata je stao Ranilović.

Vatromet u drugom dijelu započeo je udarcem glavom Radonjića kraj gola, te obranom Drevena nakon udarca Sušića. U 51. minuti Jo dodaje Radonjiću koji iskosa s desne strane puca iz teškog kuta, i lopta se zakoprcala u mreži gostiju. U 56. minuti Maloča je uspio blokirati Radonjića kad se ovaj spremao ponovno zatresti mrežu. U 58. minuti Gotal je opalio nisku loptu sa lijeve strane, Drevenu lopta ispada iz ruku, na nju natrčava Maglica i to je izjednačenje. Tomić je u 71. minuti slomio Vršajevića, ali Ranilović njegov udarac izbija u korner. U 74. minuti slobodan udarac za Istru 1961 na nekih tridesetak metara, sjajan šut i eurogol Zvonka Pamića. U 80. minuti nova stopostotna šansa za Puljane, ali udarac Franjića Ranilović brani, dok Tomićev udarac završava u bloku obrane Hajduka. U 89. minuti novi šok za domaćina, Vršajević po tko zna koji put ubacuje na petarac domaćina, tamo je Milović koji puca glavom koja ide Drevenu u ruke, ali mu neshvatljivo ispada i to je 2:2. Kad se očekivao pad Istre 1961, desio se novi preokret, prvo je pucao Heister sa dvadesetak metara, Ranilović je loptu odbio do ruba šesnaesterca, na nju natrčava Zvonko Pamić i bombom donosi neviđeno slavlje na tribinama.

Istra 1961 – Hajduk 3:2 (0:0), Strijelci: 1:0 Radonjić (51), 1:1 Maglica (58), 2:1 Z. Pamić (74), 2:2 Milović(89), 3:2 Z. Pamić (90)

Istra 1961: Dreven 5, Pavlović 6,5, Gregov 6,5, Obšivač 7, Heister 7, Z. Pamić 8, Dinis 7, Špehar 6,5(od 70. Franjić 7), Tomić 7(od 82. Bastos), Jo 7 (od 77. Matoš), Radonjić 8.

Hajduk: Kalinić (od 26. Ranilović), Vršajević, Maloča, Milović, Vasilj, Nižić (od 54. Gotal), Sušić, Mezga (od 46. Vuković), Milevski, Caktaš, Maglica. Dorijan Vrkljan/foto: Marko Zubonja