Kovari s Pomorcem odigrali remi

Kovari s Pomorcem odigrali remi-143675

RUDAR - POMORAC 0:0
Seniorska momčad je u zaostaloj utakmici 15. kolu prvenstva 3. NL NS Rijeka, odigranoj na Gradskom stadionu u Labinu, odigrala bez golova s vrlo dobrom momčadi NK Pomorac 1921. Dosta izjednačena igra u prvom poluvremenu u kojemu treba izdvojiti udarce Juričića u dva navrata. Prvi je na samom početku utakmice završio tik preko gola, dok je drugi pogodio stativu Nicolettia. Kod gostiju treba istaknuti vrlo neugodan udarac Matkovića, ali je Blažina bio na visini zadatka.

Drugo poluvrijeme se nastavilo u visokom tempu, igri s puno trke kod obje momčadi. Najbliže golu na cijeloj utakmici bila je gostujuća momčad, odnosno Matković u 67. minuti. Nakon jednog opasnog napada po desnoj strani, Dundović ulazi u šesnaesterac gdje ga ruši Licul, a sudac Petrunić bez razmišljanja pokazuje na kazneni udarac. Matković je pucao poluvisoko, a Blažina odlično obranio, te vjerojatno time osvojio i epitet igrača utakmice. Gosti su opasno zaprijetili u par navrata, posebno pri kraju utakmice kada ponovno Blažina brani odličnu priliku Dorčića da bi nakon toga Kovari mogli osvojiti sva tri boda preko Stepčića čiji udarac glavom, Nicoletti krajnjim naporom izbija u korner. Na kraju vjerojatno i najrealniji rezultat 0:0.

U subotu, 23. ožujka, Kovare očekuje još jedna domaća utakmica i to protiv nogometaša NK Halubjan iz Viškova. Utakmica na Gradskom stadionu u Labinu započinje u 15:30 sati.

NK RUDAR Labin: Blažina, Načinović A., Božičević, Golja  (od 90’ Halilčević), Macan, Martić, Juričić,  Licul, Karić (od 73’ Stepčić) , Kurtić, Salihović

Trener: Franko Čupić

NK POMORAC 1921: Nicoletti, Leko, Sobotinčić (od 63’ Dorčić) , Žeželj, Blečić (od 63’ Stanišić), Lapić, Benčić (od 54’ Rožajac), Ende, Šprem-Veljavečki, Matković, Dundović

Trener: Marko Miletić