Kada je Maja Ramljak organizator igre

Kada je Maja Ramljak organizator igre-62484

PULA : TREŠNJEVKA  61:93
Ako bi parafrazirali onu staru narodnu kako sam se nadala dobro sam utakmicu i završila. Košarkašice Pule protiv bržih i agresivnijih Zagrebčanki izdušile su tek u posljednjih 15. minuta igre. Do tada gošće su imale vodstvo koje nije vuklo na rezultatsku katastrofu. Najveći problem domaćeg sastava je bio prenos lopte nakon dobivenog koša ili skoka u napadu. Tko god da je od Puljanki, najčešće su to bile Ivana Đukić ili Karmen Čičić primio loptu odmah je krenulo gušenje od strane barem triju gošći. U takvoj agresiji Puljanke su redovito gubile lopte, krivo dodavale, činile osobne pogreške ili nedozvoljene korake.

Na sreću Pule i Zagrepčanke su kako je utakmica odmicala dizale nogu sa gasa pa se moglo vidjeti i nešto od domaćeg znanja. Najbolje su to iskoristile Karmen Čičić sa 22 i Maja Ramljak sa 18 postignutih poena. Svađajući se usput sa samom sobom i ostatkom svijeta na 10 poena stigla je i Katarina Trehub.

Pravi potop domaćeg sastava počeo je u stvari na polovici treće četvrtine kada su Puljanke uz dvojac Čičić - Ramljak stigle do pobjedi sličnog zaostatka 47:56. U tom dijelu Čičić je zabijala izvana, a Ramljak, nakon što bi prevela loptu, pod košem bez obzira što su na nju u pravilu skakale i po dvije gošće. U zadnjih 10 minuta jednostavno lopta se u fazi napada gubila prelako a kontra gošći ponuđeno poentirala brzo.

U tom atletskom dijelu susreta natrčala se i nazabijala bivša Puljanka Lana Pačkovski sa 30 poena. Neprimjetne Sara Plavljanin sa 21 i Karla Erjavec sa 13 poena samo su potvrdile kolika je trenutna razlika između ove dvije ekipe. Dva planirana startna poraza su se dogodila. Treba vidjeti gdje su ostale ekipe u ligi, a najbolje će se to vidjeti u Šibeniku, gdje Puljanke gostuju u subotu, jer i Šibenčanke su krenule sa dva uvjerljiva poraza.

Pula : Trešnjevka  61:93 (16:23, 17:25, 17.18, 10:27)

Pula: Đukić 2, Barukčić 1, Kajtazi, Čičić 22, Mišić, Prugovečki 6, B. Trehub 2, Demirović, Ramljak 18, K. Trehub 10
Trešnjevka: Pačkovski 30, Plavljanin 21, Sarjanović 5, Erjavec 13, Orešić, Stojsavljević 9, Škara, Kelava 4, Katavić 4, Krajačić 7. (J.J.Ć.)