Igra za zaborav, tri boda za pamćenje-VIDEO

I SLABOM IGROM DO POBJEDE, ISTRA 1961-INTER 3:1 (1:1)
Unatoč lošoj igri tijekom skoro cijele utakmice Istra 1961 je došla do novih tri bodova koji joj osiguravaju mirniju igru u nastavku prvenstva. Nevjerojatna je činjenica da su uz tri gola jedine šanse na utakmici bile Matka iz Intera kod 1:1 i udarac glavom Pamića pri kraju susreta. Na prvi gol se nije dugo čekalo jer je u sedmoj minuti nakon pokušaja Prgometa lopta došla do Križmana koji prizemno sa 10 metara buši danas slabog Santinija . Nakon tog gola kao da se raspala igra Istre 1961 i do kraja poluvremena nisu imali ni jednu šansu da bi u predzadnjoj minuti nakon kornera glavom izjednačio Budimir( ili možda Kramarić ostaje dilema). Na poluvremenu trener Pamić ostavlja Sharbinija u svlačionici, a ubacuje Havojića koji je proigrao tek ulaskom Ottochiana i onda smo u zadnjih 15 minuta gledali konačno koliko toliko dobru pulsku momčad, a ta igra je donijela još dva gola u mreži Santinija i to oba puta nakon prodora sa desne strane u šesnaesterac. Prvo je Prgomet prošao u 75 minuti i njegov ubačaj iskorištava Havojić, a u 84 minuti Ottochian dobiva od Križmana sjajnu loptu ulazi u 16 metara, te na sličan način kao Prgomet upošljava ovaj put Jugovića koji donosi konačno olakšanje u publici.
ISTRA 1961 : INTER  3:1 (1:1)
Strijelci: 1:0 Križman (8),1:1 Kramarić (44),2:1 Havojić (75),3:1 Jugović (84)
ISTRA 1961: Prskalo 6, Sušić 5,5 (od 69. Ottochian 6,5), Zgrablić 6,5, Budicin 5,5 Milić 6,5, Blagojević 6, Bačelić Grgić 5,5 (od 78. Pamić), Jugović 6, Prgomet 6,5, Križman 6,5, Sharbini 5,5 (od 46. Havojić 6,5).
INTER: Santini, Herceg, Batur (od 55. Milardović ), Gulić, Čeliković, Mlinar, Vujcic, Oršić, Šarić, Kramarić(od 69. Matko), Budimir.