Istra 1961 ostala dužna u Rovinju-VIDEO

ROVINJ-ISTRA 1961 1:3
Nogometaši prvoligaša Istre 1961 nisu prikazali bog zna kakav nogomet u kup ogledu za Rovinjom. Tristotinjak gledatelja na stadionu Valbruna gledalo je u prvih dvadesetak minuta utakmice boji, rastrčaniji i agresivniji Rovinj dok su se nogometaši Istre 1961 u tim trenucima podsjećali na ekipu koja je donedavno bodove dijelila šakom i kapom. Šok pomalo nezainteresiranim Puljanima priredio je već u 11. minuti  Manuel Novoselić koji pogađa gol pričuvnog vratara Istre 1961 Prskala. Stvar na početak vraća miljenik pulske publike Kameruna Henry Belle nakon spretnog slaloma kroz domaću obranu. Šest minuta kasnije Alimi u svom stilu pronalazi Rodića koji pogađa za 1:2. U nastavku utakmice domaći nogometaši propuštaju niz prilika što im se osvećuje u 81. minuti kada sudac nakon prekršaja na Tepuriću  opravdano dosuđuje jedanaesterac za goste, kojeg u zgoditak pretvara Igor Žuržinov. Istra 1961 je nastupila  u sastavu: Prskalo, Sušić, Grbac (Kovačević), Alimi, Waitzer (Eliomar),Pauletić,Barišić, Anđelković, Žuržinov, Belle, Rodić (Tepurić)(M.Š./SAFET OMEROVIĆ BASSO)