Gorica pobijedila Istru 1961 u Medulinu

ISTRA 1961 : GORICA 0:2
Istra 1961 i njen trener Pamić iskoristili su pauzu zbog utakmice reprezentacije i odigrali su prijateljsku utakmicu sa slovenskim prvoligašem Goricom. Slovenci su bili konkretniji i opasniji pogotovo u drugom poluvremenu i pobijedili su sa 2:0. Zeleno - žuti su igrali sa dvije postave, u svakom poluvremenu druga, s konstatacijom da su Graf i Ukrajinac Tomakh igrali cijelu utakmicu, dok su Jo i Križman igrali zadnjih 10 minuta.
   U prvom poluvremenu zeleno - žuti su imali više loptu u nogama, ali su tek u 34. minuti opasnije zaprijetili gostima i to preko Franjića koji je dva puta iskosa pokušao postići gol, ali mu je golman Šimčić obranio oba udarca. U 37. minuti Ježina odlično brani prvi opasniji udarac Code, a u 41. minuti Tomakh ruši istog igrača u šesnaestercu i sudac opravdano sudi penal kojeg Misuraca pretvara u vodstvo Gorice. Jedino moramo spomenuti da je penalu prethodio prekršaj nad Batarelom, kojem je jedan igrač Gorice skoro skinuo majicu vukući ga iza leđa, ali je sudac bio ''slijep''. U drugom poluvremenu Gorica je bila bolja, što je rezultiralo i golom Bazzoffie u 65. minuti. U zadnjih 10 minuta zeleno - žuti su ulaskom Joa malo se probudili, ali je brzo došao kraj utakmice.

Istra 1961 : Gorica 0:2 (0:1) Strijelci : 0:1 Misuraca (41-11m), 0:2 Bazzoffia (65).