Dobri rezultati pazinske Meridiane u Slovačkoj i Austriji

ANTONIO SANTORO NAJBOLJI BRDAŠ U SLOVAČKOJ
Antonio Santoro, član biciklističkog kluba „Meridiana Kamen Team“ iz Pazina ostvario je odlične rezultate na utrkama u Austriji i Slovačkoj. 01. lipnja u Austriji na jednodnevnoj utrci „Grand Prix Südkärnten“ osvojio je peto mjesto, dok je na Utrci kroz Slovačku, koja se vozila od 03. do 07. lipnja, dominantno osvojio majicu za najboljeg brdaša utrke.

Talijan Santoro je na austrijskoj utrci UCI kategorije 1.2 u cilj stigao kao petoplasirani u vremenu pobjednika Andree Pasqualona (Area Zero Pro Team). Njegov sunarodnjak i timski kolega Davide Mucelli okrunio je dobru utrku za pazinsku momčad desetim mjestom (4 sekunde iza pobjednika), dok je Hrvat Emanuel Kišerlovski zauzeo 26. mjesto (6 sekundi iza pobjednika). Za Meridianu Kamen još su nastupili i Hrvat Mateo Franković te Slovenci Blaž Furdi i Robert Jenko.

Ista šestorka nastupila je par dana kasnije na 58. izdanju „Utrke kroz Slovačku“ (UCI kat. 2.2). Nakon timskog kronometra na otvaranju utrke slijedile su četiri etape na kojima su se iz pazinske momčadi najviše istaknuli Talijani Santoro i Mucelli. Santoro je marljivo skupljao bodove na brdskim ciljevima te s 17 bodova osvojio „točkastu“ majicu za najboljeg brdaša. Drugoplasirani Poljak Komar imao je svega 8 bodova. Mucelli je na cilju tri etapa bio pri vrhu poretka, osvojivši dva deseta i jedno jedanaesto mjesto. Blaž Furdi je bio vrlo aktivan u bjegovima te tako pokušavao doći do etapne pobjede ali nažalost po njega glavna skupina nije dopuštala iznenađenja.

Pobjednik utrke je Ukrajinac Oleksandr Polivoda (Kolss Cycling Team) dok su preostala dva mjesta na podiju zauzeli Slovenac Kristjan Fajt (Adria Mobil) i Hrvat Matija Kvasina (Team Gourmetfein Simplon Wels). Iako je u generalnom plasmanu najbolje plasirani pazinski vozač Kišerlovski zauzeo 50. mjesto, klub iz Pazina ostvario je odlične rezultate u drugim segmentima utrke te bio među aktivnijim klubovima u utrci. „Utrka kroz Sloveniju“ (od 19. do 22. lipnja) te talijanska jednodnevna utrka „Giro dell’Appennino“ (24. lipnja) su sljedeće utrke na kojima će nastupiti „Meridiana Kamen Team“. Rex