Dobra provjera Stoje sa Sežanom

STOJA : SEŽANA 76:64
U okviru priprema za novu sezonu 2012/13 (u kojoj košarkaši Stoje imaju visoke ambicije) KK Stoja odigrala je svoju treću pripremnu utakmicu sa slovenskim drugoligašem Sežanom. Iako rezultat nije bio u prvom planu, domaćini su u zadnjoj četvrtini slomili jak otpor gostiju,i pobijedili rezultatom 76 – 64 (11 – 17, 22 – 20, 20 – 20, 23 – 7 ). Najefikasniji kod domaćih bio je Belina sa 19, te Ceranja sa 15 koševa a trener Valentinčić izrotirao je svih 14 igrača kod kojih je primjetljiv umor od napornih treninga (2x dnevno) i još uvijek prilična neuigranost. Ipak, u odnosu na zadnju utakmicu vidljiv je napredak u obrani i najviše u ritmu igranja sa kojim su na kraju slomili protivnika (zadnja četvrtina 23-7).  (VD/FOTO:SAFET OMEROVIĆ BASSO)