Četiri pogotka Vatrenih nakon početnog šoka

Četiri pogotka Vatrenih nakon početnog šoka-132579

HRVATSKA - KANADA 4:1
U svom drugom nastupu na Svjetskom prvenstvu u Kataru, Hrvatska je upisala prvu pobjedu - sjajnim nastupom nakon rano primljenog pogotka pobijedila je Kanadu 4:1.

Nakon uvodnog remija s Marokom (0:0), hrvatska nogometna reprezentacija sastala se s Kanađanima u drugom kolu Skupine F Svjetskog prvenstva u Kataru, što je bio i prvi međusobni ogled ovih seniorskih selekcija.

Već u drugoj minuti, Kanada je stigla do svog prvog, povijesnog pogotka na svjetskim smotrama, a strijelac je nakon brze akcije bio Davies.

Međutim, izabranici Zlatka Dalića uspjeli su do sredine prvog dijela uspostaviti ravnotežu te su započeli svoju potragu za izjednačenjem, a dobra igra nagrađena je u 36. minuti, kada je Perišić uposlio Kramarića, koji precizno cilja za 1:1. Samo osam minuta poslije, Juranović je asistirao Livaji - hrvatski je napadač prizemnim udarcem matirao Borjana za preokret već prije odlaska na odmor.

Hrvatska je odlično koristila ostavljeni prostor i stvarala prilike i u drugom poluvremenu, da bi Kramarić novim lijepim potezom prevario čuvara i ponovno zatresao mrežu.

"Točku na i" stavio je Majer u sudačkoj nadoknadi vremena, nakon nesebične asistencije Oršića u protunapadu. Vatreni su tako preuzeli prvo mjesto na tablici, bodovno poravnati s Marokom, koji je danas svladao Belgiju 2:0.

HRVATSKA - KANADA 4:1 (2:1), Strijelci: 0:1 - Davies (2'), 1:1 - Kramarić (36'), 2:1 - Livaja (44'),  3:1 - Kramarić (70'), 4:1 - Majer (90+4')

Hrvatska: Livaković, Sosa, Lovren, Gvardiol, Juranović, Brozović, Modrić (86' Pašalić), Kovačić (86' Majer), Perišić (86' Oršić), Kramarić (72' Vlašić), Livaja (60' Petković). Izbornik: Z. Dalić.

Kanada: Borjan, Johnston, Vitoria, Miller, Laryea (62' Hoilett), Buchanan, Hutchinson (72' Adekugbe), Eustaquio (46' Kone), Davies, Larin (46' Osorio), David (72' Cavallini). Izbornik: J. Herdman.

Treće kolo u Skupini F igra se u četvrtak, 1. prosinca, a utakmica Hrvatske i Belgije počinje u 16:00 sati po hrvatskom vremenu.