Častan poraz protiv lidera

Častan poraz protiv lidera-63239

KRALJEVICA - PULA 1981 83:73
Košarkaši Kraljevice potvrdili su i na terenu status favorita te pobjedom 83:73 protiv Pule 1981 zacementirali prvo mjesto na ljestvici A2 lige Zapad.

Utakmica 6. kola u prohladnoj gradskoj dvorani u Kraljevici počela je odlično za Puljane koji su agresivnoj obrani domaćina odgovorili presingom po čitavom terenu i brzom tranzicijom te došli do vodstva 4:10, da bi na kraju prve četvrtine semafor pokazivao 13:20. U narednih deset minuta domaćin konsolidira svoje redove, Puljani rade nekoliko brzopletih grešaka i Kraljevica preuzima vodstvo: na veliki odmor se otišlo pri rezultatu 37:40.

Treća četvrtina bila je kobna za pulene trenera Mezulića: domaćin, nošen zaglušujućom limenom glazbom svojih navijača s tribina, smireno vezuje nekoliko preciznih šuteva, dok Puljani gube par krucijalnih lopti te na posljednji mali odmor odlaze s -8 (61:53). Ne predaju se Bijeloplavi i posljednjih 10 minuta dvaput stižu na -5. Sjajnu rolu je u tim trenucima odradio Edi Starčević koji je vezao dvije trice, ali nažalost i dva prekršaja pa je 4 minute prije kraja morao na klupu zbog pet prekršaja. Preciznost s crte slobodnih bacanja, koja je tijekom utakmice bila sasvim solidna, pala je upravo u posljednjoj dionici, pridodajmo tome nekoliko brzopleto izgubljenih lopti, i kvalitetnom domaćinu je to dovoljno za ponovni odlazak na +10 (77:67) i rutinirano privođenje utakmice kraju za konačnih 83:73.
U konačnici, trener Mezulić može biti zadovoljan maksimalno angažiranim pristupom svih igrača, borili su se do zadnje sekunde, Vanja Perdija igrao je s nezaliječenom rukom (prvu i jedinu tricu zabio je u posljednjim minutama utakmice), dok se Ante Grašo lavovski borio 40 minuta unatoč bolnim krvavim žuljevima na stopalu. Naglašavamo, to nije alibi, domaćin je potpuno zasluženo pobijedio, ali Puljani se nisu predali, pokušali su apsolutno sve za stići do pobjede.

Najefikasniji kod Pule 1981 bio je Ante Grašo s 21 postignutim košem, a najbolju partiju u Bijeloplavom ove sezone odigrao je Edi Starčević s 18 poena. Kod gostiju se istaknuo Protega s 18 koševa.

Pred Puljanima su sad dvije uzastopne domaće utakmice, protiv Ghie Staff u subotu, te protiv Rovinja vikend kasnije.

KRALJEVICA - PULA 1981 83:73 (13:20, 27:17, 21:16, 22:20)

Kraljevica: Crkvenčić 1, Trbović 8, Govorčin 3, Grbić 12, Protega 18, Konjević 12, Krstinić 7, Ravnić, Frančišković, Vinko Novak, Perić 13, Miletić 9; trener: Šućurović.

Pula 1981: Sijamhodžić 7, Perdija 7, Ćosić, Mohorović, P. Grašo 8, Starčević 18, Percan, Vratarić, A. Grašo 21, Sablić, Travica 12; trener: Mezulić.