Bruno Blašković najuspješniji kadet Državnog prvenstva u plivanju

IZVRSTAN REZULAT PLIVAČKOG KLUBA PULA
Od 15.do 18.ožujka, Split je bio domaćin najboljim hrvatskim plivačima, od kadeta pa sve do seniora. Zanimljivost ovog zimskog prvenstva je da se održao u velikom 50 metarskom bazenu.
Na prvenstvu u Splitu nastupile su i četiri plivačice PK Pula,te kadet Bruno Blašković koji je sa dva zlata i tri srebra postao najuspješniji plivač u kadetskoj konkurenciji ovog prvenstva.Nakon prve trke na 400 metara slobodno gdje je bio 4.,u ostalih pet utrka na kojima je nastupio, u svakoj je osvojio medalju!Tako su se redale srebrne medalje na 100 leptir(1:03.90),200 slobodno(2:06.27) i na 200 leđno (2:22.39).U nedjelju zadnjeg dana došle su na red i zlatne medalje.Redom ih je osvajao na 100 leđno (1:03.66) i na 100 slobodno(56.34).
Kod plivačica, medalje je i to u mlađe seniorskoj konkurenciji, osvojila Stefani Valković.Ona je bila brončana u disciplinama 50 prsno(34.32) i 100 prsno(1:16.31).U seniorskoj konkurenciji 5.mjesta je zauzela na 50 i 100 prsno te 8.na 100 leđno.
Paula Klunić dvaput je ušla u finala i to na 200 leptir gdje je bila 6. i na 50 leđno gdje je bila 8.
Elena Tomac najbliže finalu bila je na 50 leđno i to 13. u kvalifikacijama. Ženske seniorske štafete(Stefani Valković,Paula Klunić,Elena Tomac,Kristina Šekuljica) u disciplini 4x100 slobodno bile su 7.,a u disciplini 4x100 mješovito 8.(REX)