Atletski klub Spektar uspješan u Rijeci

ME?UNARODNI MITING ZA OSOBE SA INVALIDITETOM

U Rijeci na stadionu Kantrida održan je Me?unarodni atletski miting za osobe sa invaliditetom u organizaciji Sportskog saveza za osobe sa invaliditetom Rijeka. Na natjecanju je nastupilo oko 50 natjecatelja iz Hrvatske,Slovenije, Bosne i Hercegovine te Srbije, me?u njima nastupilo je i 4 atleti?ara Atletskog kluba Spektar iz Pule, pod vodstvom novo izabranog predsjednika Florijana ?erneke, te trenerice Jelene Vukovi? – Hrvatske paraolimpijke. Atleti?ari Miloš Blagojevi?, Renato Koreni?, Dinko Gavri?, te atleti?arka Jelena Vukovi?,  pod vodstvom trenerice Katje Kukec, nastupili su u disciplinama kugla, koplje, disk, te skok u dalj  i osvojili zapažene rezultate. Renato Koreni? u kategoriji F37 osvojio je tre?e mjesto, te bron?anu medalju u bacanju kugle sa rezultatom 7,18m, te ?etvrto mjesto u skoku u dalj. Miloš Blagojevi? u kategoriji F44 osvojio je prvo mjesto sa rezultatom 23,22m u bacanju koplja, te peto mjesto sa rezultatom 9,21m u bacanju kugle, i rezultatom 22,38m u bacanju diska završio svoj nastup na prvom mjestu s osvojenom zlatnom medaljom. Dinko Gavri? u kategoriji F36 osvojio je tre?e mjesto na 100m sa rezultatom 20,09, te sedmo mjesto u bacanju kugle sa rezultatom 4,79m te postigao osobni rekord. Jelena Vukovi? ostvarila je izvanredne rezultate, osvojila je prvo mjesto u bacanju kugle i zlatnom medaljom u kategoriji F44 sa najboljim rezultatom ove sezone od 8,80m, prvo mjesto i sa rezultatom 19,29m u bacanju koplja, sa najboljim rezultatom ove sezone, te rezultatom 25,27  m   prvo mjesto mjesto u bacanju diska, i ponovno bacila najbolji rezultat ove sezone, te je tako potvrdila A norme za odlazak na Paralimpijske igre u Pekingu slijede?e godine u disciplinama kugla i disk. Atleti?ari Ak spektar okon?ali su ovo natjecanje s 3 zlatne,srebrnom i bron?anom medaljom i sa vrlo zapaženim rezultatima ove sezone.  (IP)