Anton Kliman: Istarski turizam je u dobrom stanju…

Anton Kliman: Istarski turizam je u dobrom stanju…-65805

MINISTAR TURIZMA POSJETIO ISTARSKU ŽUPANIJU
'Veoma sam sretan da sam kod kuće, preuzimanjem funkcije ministra zatekao sam istarski turizam u dobrom stanju, što ne znači da ne može biti i bolje. Na današnjem smo sastanku postigli visoki stupanj suglasja, razgovarali smo  o nautičkom turizmu, privatnom smještaju, stavljanju mrtvih nekretnina u funkciju, te o mogućnostima korigiranja PDV-a. Dati ću sve od sebe da turizam bude na visokoj razini i konkurentan na tržištu. U svakom slučaju, čeka nas veoma izazovan posao u kojemu će Ministarstvo turizma kao servis dati veliki obol u rješavanju problema', izjavio je ministar turizma Anton Kliman danas prilikom posjete sjedištu Istarske županije u Puli gdje se sastao s županom Istarske županije Valterom Flegom, gradonačelnikom Pule Borisom Miletićem, predsjednicom Hrvatske udruge poslodavaca Gordanom Deranjom, direktorima TZ  i članovima Turističkog vijeća TZ Istarske županije.

Istarski župan Valter Flego istaknuo je kako je Istarskoj županiji suradnja s ministrom i Ministarstvom turizma potrebna, te kako je u Istri, između ostalog, cilj privući nove investicije i još više turista.

O razvojnim mogućnostima Pule, kao najvećeg istarskog grada, ministra je upoznao gradonačelnik Pule Boris Miletić.

'Sad je Pula demilitarizirana, bivše vojne objekte - bivši vojni aerodrom, Hidrobaza, Muzil.. treba staviti u funkciju razvoja i turizma kako bi služili građanima', rekao je Miletić.

Nakon radnog sastanka u sjedištu Županije, delegacija se uputila do Foruma gdje je ministar razgledao pročelje zgrade koje je renovirano sredstvima Ministarstva turizma. Neplanirano, ministar je odlučio posjetiti i gradsku turističku zajednicu gdje je s djelatnicama kratko porazgovarao o novom sustavu prijave stranaca 'e Visitor', nakon čega su se domaćini i gosti uputili u obilazak Muzila. (Piše/Foto: Doris Floričić)