Istra se poigrala sa Farmaceutima!

Istra se poigrala sa Farmaceutima!-144523

ISTRA 1961 - SLAVEN BELUPO 3:0
U današnjem susretu između Istre 1961 i Slaven Belupa, momčad iz Pule demonstrirala je izvanrednu igru i ostvarila zasluženu pobjedu rezultatom 3:0.

Istra je krenula žestoko od samog početka. Već u 3. minuti imali su veliku priliku nakon kornera kada je Majstorović lijepo potegnuo lijevom nogom, ali lopta je završila na gredi. No, samo tri minute kasnije, sudac je dosudio kazneni udarac za Istru nakon što je lopta pogodila ruku Libera. Filet je bio precizan s bijele točke i donio vodstvo svojoj momčadi.

Nastavljajući s odličnom igrom, Istra je u 16. minuti udvostručila vodstvo. Ekong je postigao spektakularan gol nakon što je povukao loptu iz svoje polovice terena i preciznim udarcem s dvadesetak metara pogodio unutrašnju stranu grede.

Slaven Belupo nije uspio pronaći odgovor na igru Istre. Iako su pokušavali, nisu mogli ozbiljnije ugroziti gol protivnika. Umjesto toga, Istra je u 34. minuti povisila na 3:0. Lawal je probio obranu Slavena s lijeve strane, a Sušak je pogriješio, dopustivši lopti da mu prođe u bliži kut. Gol je na kraju pripisan Sušaku, odnosno autogol, jer ga je lopta dotaknula prije ulaska u mrežu.

U drugom poluvremenu, Istra je nastavila kontrolirati igru dok Slaven nije uspijevao pronaći rješenje. Jedina značajna situacija za Slaven dogodila se u 70. minuti kada je Bošnjak uputio udarac koji je lako zaustavio vratar Istre.

Unatoč pokušajima, Slaven nije uspio stvoriti ozbiljnu prijetnju, dok je Istra rutinski održavala svoju prednost. Čuić je pokušao iz slobodnog udarca u 75. minuti, ali nije bio precizan.

Kao svijetla točka za Slaven, vrijedi istaknuti lijepu akciju mladih igrača, juniora Mrdakovića i kadeta Marića, iako nisu uspjeli realizirati svoju priliku.

ISTRA 1961: Majkić - Koski (Hujber 85'), Majstorović, Marešić, Iovu, Devetak, Petrusenko, Blagojević (Žgomba 85'), Ekong (Čuić 71'), Filet (Jaganjac 84') i Lawal (Lisica 55')

SLAVEN BELUPO: Sušak - Krušelj (Marić 71'), Boras, Pllana, Štefulj (Bosec 46'), Lepinjica, Liber (Balta 46'), Murić (Jagušić 65'), Mioč (Mrdaković 46'), Bošnjak i Štrkalj

Žuti: Petrusenko 28', Štrkalj 48', Salim 54', Marešić 69', Žgomba 90'

(S.V./Foto:E. Malagić)