Stoja s kamatama naplatila poraz od Međimurja u Čakovcu

Stoja s kamatama naplatila poraz od Međimurja u Čakovcu-67658

STOJA : MEĐIMURJE 94:60
Već nakon prvog podbacivanja lopte i nekoliko obostrano različito odrađenih akcija malo tko se u dvorani Stoja nije pitao "kako su ovi rekreativci pobijedili Stoju pred domaćim navijačima?". U najavama naglašeni Mario Novak kao glavna opasnost za koš Stoje razigrao se tek u posljednjih par minuta utakmice. Do tada guranje igrača put obruč i dočekivanje na banani ovom igraču brzo je ugasilo svaku želju za isticanjem. A da mu se dodatno energetski isprazni pobrinuo se sjajni Nino Dasko koji je Maria Novaka stavio u džep odnosno "zataknuo na škrlec". Uz to stigao je ubaciti i 20 poena od čega su bile četiri trice.  S druge strane, nakon dugo vremena Stoja je imala gotovo kompletnu raspoloženu petorku za igru. Važan čimbenik bila je unutarnja igra, pod samim košem gdje su "vladavinu" podijelili Premasunac, Đugum i Ivanković. Nakon što se na otvaranju utakmice na prvi odmor otišlo s rezultatom 23:12 bojazan navijača da će momčad ponovno zaroniti u tunel grešaka pokazala se nepotrebnom.

Sistematsko dizanje vodstva po obrascu zabetonirane obrane i sigurnog napada u 20. minuti utakmice zaključilo se s rezultatom 43:22. Potpuno obeshrabreni i sve više manjkom snage opterećeni gosti samo su gledali kako im Puljani pune koš iz gotovo svih pozicija. Pokušaji gostiju da umrtve igru i pokrenu svoje argumenta u Puli ovoga puta nisu prošli. Kako je Mario Novak bio potpuno bezopasan, ulogu vođe ali i strijelca preuzeo je Danijel Krajačić kojem je pokušavao sekundirati Stjepan Kranjec i Matija Novak. Problem Čakovčana je bio što se na jedan njihov koš nadovezala serija od barem dva ili više koša domaćina koji su nadmoć potvrđivali i sigurnim ispaljivanjem trica.

Dobra odluka trenera Vladimira Korošeca da u posljednje četiri minute na teren pošalje i klince mirnim tricama iskoristili su Petar Drobnjak i Mateo Ivis. Bez zadrške može se reći da je subota bila idealan dan za skidanje "majmuna s ramena" i dokazivanja sebi i drugima da nisu slučajno stigli do prvoligaških kvalifikacija. Sada kada je nakon pet kola upisana i pobjeda za povijest stiglo je vrijeme i za vraćanje nekih drugih dugova. U subotu, ponovno u dvorani Stoja red je na Jazinama. U posljednjem kolu Stoja će kvalifikacije zaključiti kod Borova. Uspije li se dohvatiti tri pobjede, godišnji odmor od lopte i dvorane bit će slađi za sve.

Uporne tvrdnje Stoje da je ne zanima instant rezultat, već stvaranje igrača potvrdio je i kadetski sudar Stoje i Cedevite. Na kraju je bilo 71:75. Puljani su s 18:17 dobili prvu četvrtinu, 26:21 je završila druga četvrtina. Pad u igri kadete Stoje koštao je 9:23 rezultata u trećoj četvrtini. Povratak na staro Stoja je odradila u posljednjih deset minuta koje je dobila s 18:14.

Stoja - Međimurje 94 : 60 (23:12, 20:10, 25:19, 26:19)

Stoja: Pajković 2, Drobnjak 3 (1), Gržinić, Bulešić, Dasko 20 (4), Ivanković 10, Martinović, Tumpić 16 ((4), Ivis 3 (1), Maljić 8, Đugum 23, Premasunac 10 (1)
Međimurje: Stanić 2, M. Novak 15 (1), M Kranjčec, D. Kranjčec 10 (1), Varga, Drk 3 (1), Kuzmić 2, Đokić, S. Kranjčec 15 (3), M. Novak 13.

(j.j.ć./Foto: Safet Omerović Basso)