Stefan Lončar konačno proigrao i donio Puljanima bod

Stefan Lončar konačno proigrao i donio Puljanima bod-100477

ISTRA 1961 : HAJDUK 1:1
Istra 1961 je osvojila bod, a mogla je i tri, na krilima Stefana Lončara koji je konačno proigrao i pokazao zašto je bio najbolji igrač crnogorske lige prije dvije godine. Hajduk je bio malo bolji u prvom dijelu, ali su ih domaći iznenadili puno boljom i hrabrijom partijom u drugom poluvremenu, koja im je donijela vrlo važan bod.

Hajduk je bolje otvorio utakmicu i već u 1. minuti Jradi s vrha peterca puca glavom, ali spašava Čondrić odličnom intervencijom. U prvih pola sata, gledali smo dosta rastrganu igru, nadmoćniji Hajduk, a domaći su prijetili dalekometnom paljbom Bušnje, Gržana i Grujevića. U 34. minuti Hajduk je poveo, a strijelac je bio Mijo Caktaš sjajnim eurogolom. Akcija je krenula gužvom u šesnaestercu Hajduka, ali lopta dolazi do jakoliša koji je prošao cijeli teren, dodao Caktašu, koji je naciljao i pogodio za 0:1.

Hajduk je mirno krenuo u drugi dio, ali to ih je izgleda malo uspavalo, jer jedinu prijetnju je uputio Juranović koji je uputio sjajan udarac s 25 metara, ali Čondrić je na mjestu. Slijedi lijepi potez Lončar, koji se majstorijom oslobađa svojeg čuvara, odlično puca, ali Posavec je danas bio na svom pravom nivou. U 71. minuti Bušnja puca s 18 metara, ali Simić se nalazi na crti gola i glavom izbija loptu. U 79. minuti Istra 1961 je izjednačila. Ćuže je ubacio nisku loptu u kazneni prostor, Obeng propušta loptu, natrčava Lončar i prekrasnim golom baca pulsku publiku u delirij. Samo dvije minute kasnije Istra 1961 ima meč loptu ali Posavec neviđeno brani udarac Ćuže s pet metara, nakon što ga je odlično poslužio Munivrana. U 87. minuti gužva u petercu Istre 1961 koja se rijetko viđa, na kraju su se igrači zamalo potukli, a sudac Jović je dao žute kartone Simiću i Čondriću. Sudac je utakmicu produžio 6 minuta, a u toj zadnjoj minuti Jurić se našao u odličnoj poziciji, ali je traljavo pucao.

Nakon ovog velikog boda, ali na kraju i žala za trećim, Istra 1961 ugošćuje u petak (4. listopada u 18 sati) zaprešićki Inter koji dolazi bez svoje dvije važne karike Serderova i Mlinara koji imaju tri žuta kartona i biti će to lijepa prilika da se Puljani odvoje i da konačno pobjedom oplode svoje dobre igre. Napomenimo da u redovima domaćih na toj utakmici  neće biti Einara Galilee, koji također ima tri žuta kartona.

Spomenimo malo i goste, koji imaju vrlo dobru momčad i vrlo dobre pojedince, ali očito nemaju igru i trener Burić nije napravio ništa što bi unaprijedilo i uljepšalo Hajduk i to je najveći minus kod Splićana. Kad smo već kod pojedinaca moramo spomenuti jednog dečka kojeg su u Hajduku istrpili i sad su dobili jednog od najpouzdanijih igrača, a to je Ismajli koji je i danas odigrao jednu sjajnu utakmicu i on je ponajveći krivac što Puljani nisu još više napravili od ovog osvojenog boda.

Istra 1961 : Hajduk  1:1 (0:1), Strijelci: 0:1 Caktaš (34), 1:1 Lončar (79).

Istra 1961: Čondrić 7, Grujević 6,5, Tomašević 7, Bosančić 7, Pavić 6,5, Einar 6,5, Lončar 7,5, Obeng 6,5 (od 81' Močinić), Ćuže 7 (od 94' Perić-Komšić), Gržan 6,5, Bušnja 6,5 (od 72' Munivrana).

Hajduk: Posavec, Juranović, Ismajli, Simić, Dolček, Nejašmić, Bradarić (od 75' Jurić), Caktaš, Jradi (od 64' Edouk), Jairo, Jakoliš (od 81' Delić).

(Dorijan Vrkljan / foto Željko Vidinović)