Rudar u finalu Kupa Istre pobjedom kod Medulina 1921

Rudar u finalu Kupa Istre pobjedom kod Medulina 1921-87861

KUP ISTRE – POLUFINALE: MEDULIN 1921 – RUDAR 2:3
Samo su naivni mislili da će danas Rudar lako doći do finala Kupa Istre. Momčad Zorana Peruška je to danas ostvarila uz ne suviše bajnu igru. S druge strane, Medulinci su pokazali da su iskusna momčad, ali danas nisu realizirali svoje šanse koje su trebali kako bi izbacili višerangiranog protivnika.

Rudar je poveo u 33. minuti kada Robert Dadić centrira s desne strane, a Dino Radetić glavom u padu pogađa za 0:1. Samo par minuta kasnije Viktor Marić prolazi po lijevoj strani i povratnom loptom pronalazi Manuela Perkovića koji povisuje na 0:2. U prvom dijelu Medulinci su imali nekoliko poluprigoda, ali Šistov, Jusić i Lolić nisu dobro reagirali.

Početkom nastavka jedan “slobodnjak” efektno u gol šalje Milivoj Simeunović, a četiri minute kasnije Nikola Pejčić grubim prekršajem zaustavlja Radetića pa ga Čalić šalje “pod tuš”.

Za nove četiri minute novo uzbuđenje. Ivan Macan je ukrao loptu domaćinima i šutirao, a Lisjak odbio, no samo do Perkovića koji svojim drugim pogotkom povisuje na 1:3. Rudar tad kao da je prestao igrati, čak i nakon isključenja Arnela Jusića, pa Zulfičar Kadri koristi devet minuta prije kraja jednu prigodu i smanjuje na konačnih 2:3. Kovari će u finalu Kupa Istre na stadionu Aldo Drosina u Puli igrati s četvrtoligašem iz Rovinja.

KUP ISTRE – POLUFINALE: MEDULIN 1921 – RUDAR 2:3 (0:2), Strijelci: 0:1 Radetić 33′, 0:2 Perković 39′, 1:2 Simeunović 54′, 1:3 Perković 62′, 2:3 Kadri 81′

Žuti kartoni: Magdić, Simeunović, Lolić, Šistov, Kadri (Medulin 1921) Hasanbegović, Licul, Čudić (Rudar)
Crveni kartoni: Pejčić  58′ (Medulin 1921, grub prekršaj) Jusić 70′ (Medulin 1921, dva žuta kartona)

MEDULIN 1921: Lisjak, Magdić, Jadreško (od 46. Kajtazi), Pejčić, Urošević G., Lolić (od 68. Bubić), Simeunović, Kadri, Babić, Šistov, Jusić. Trener: Alen Jurić.
RUDAR: Pavlić, Bilić, Marić (od 90. Šurković), Čudić, Macan, Licul, Dadić (od 86. Načinović A.), Hasanbegović, Radetić (od 75. Kozić), Mehić, Jašarević. Trener: Zoran Peruško.